'

Ворог засіває Донбас непомітними мінами: світ заборонив їх 25 років тому

Ilona Kivva
Автор:
  • Британська розвідка повідомила про масове застосування росіянами по лінії фронту мін-метеликів.
  • Вони розраховані на охоплення великих територій і розкидаються хаотично, тому вирахувати місцезнаходження ПФМ-1 неможливо.
  • Зброя скалічила дуже багато людей під час участі СРСР у війні в Афганістані. 164 країни домовилися ніколи міни не використовувати, але не РФ.

Російська Федерація застосовує на Донбасі радянські протипіхотні міни «Лепестки». Ці вибухівки не підлягають розмінуванню. Їх розкидають з артилерійських та ракетних систем, літаків на великі площі. Вони дуже маленькі і непомітні й несуть велику загрозу не тільки військовим, а й мирним жителям.

Заборона розповідає про підступні радянські міни, які використовує РФ.

ПФМ-1 та ПФМ-1С: що за міни

Російська Федерація, ймовірно, активно мінує лінію фронту на Донбасі протипіхотними вибухівками, повідомляє військова розвідка Великої Британії. Зокрема, у Донецьку та Краматорську ворог застосовує міни ПФМ-1 та ПФМ-1С, які ще називають метеликами або «лепестками» через їхню форму.

Ця зброя вкрай небезпечна для військових і для мирного населення, адже дуже непомітна. Підрив заряду відбувається у момент натискання, найчастіше — при наступанні.

«Під час підриву на міні людина дістає значні поранення ніг, смерть можлива внаслідок великої крововтрати за умови несвоєчасної медичної допомоги. У контейнері міни знаходиться рідка вибухівка, яка гарантовано уражає кінцівки людини», — пояснив професійний сапер Василь Глюза.

Читати більше новин в Telegram

Пристрої переважно виготовлені з поліетилену. Вони мають довжину близько 12 см і ширину шість сантиметрів. ПФМ-1 та ПФМ-1С однакові за принципом дії. За формою їх також не відрізнити. Головна відмінність — PFM-1 без пристрою самоліквідації, а у версії S\С він є (буква С має бути написана на одному з крил міни). Це означає, що навіть у разі, якщо ПФМ-1С не зачеплять, вона все одно вибухне від 1 до 40 годин від моменту встановлення. Обидва типи пристроїв не підлягають розмінуванню.

Ще одна небезпека полягає у тому, що ці міни старі. «Запаси радянських часів, які використовує Росія, з часом погіршуються і тепер є вкрай ненадійними та непередбачуваними. Це створює загрозу як для місцевого населення, так і для гуманітарних операцій з їхньої ліквідації», — кажуть у британській розвідці.

Вручну їх не встановлюють. Їх розкидають у великій кількості у касетних снарядах з артилерії, РСЗВ та навіть літаків. Для того, щоб міни рівномірно розліталися по території, і потрібні крильця.

З чого можуть розкидати снаряди:

  • вертоліт МІ-8Т, яких є на озброєнні РФ, може за 1 хвилину встановити мінне поле довжиною два кілометри за 1 хвилину;
  • РСЗВ 9К57 «Ураган», які окупанти широко застосовують, касетними ракетами за один залп можуть розкидати 4992 міни;
  • штурмовик Су-25 — 7488 мін;
  • фронтовий бомбардувальник Су-24 — 8376 мін.

Радянський союз широко використовував ПФМ-1 під час війни в Афганістані. Через схожість з іграшками від цієї вибухівки постраждало та загинуло багато дітей. Це стало поштовхом для підписання у 1997 році Оттавської конвенції. Вона забороняє протипіхотні касетні міни, такі як PFM-1: припинення виробництва та знищення тих, що є. Міжнародний договір підписали 164 держави, але Росія та Україна цього не зробили.

Раніше Заборона розповідала радянські системи С-300 і С-400, які РФ розгорнула на кордонах, а також про те, чому вони не допоможуть країні-терористці взяти стратегічні напрямки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій