'
Читаєте зараз
Вперше в історії США: суд Мічигану призначив покарання за скулшутінг, але не вбивці

Вперше в історії США: суд Мічигану призначив покарання за скулшутінг, але не вбивці

Анастасія Могилевець

Суд штату Мічиган засудив до тюремного увʼязнення батьків 17-річного Ітана Крамблі. В листопаді 2021 року він відкрив вогонь у школі та убив чотирьох учнів. Це перший випадок в історії держави, коли людей засудили за стрілянину, влаштовану їхньою дитиною, пише Associated Press.

Джеймс та Дженніфер Крамблі отримали до 10-15 років вʼязниці. Кінцевий термін залежатиме від їхньої поведінки. Щоб розраховувати на умовно-дострокове звільнення, вони мають провести за ґратами щонайменше 10 років. Якщо спеціальна комісія їм відмовить, вони перебуватимуть в неволі 15 років. 

Подружжя визнали винними в ненавмисному вбивстві, адже вони дали синові зброю та не звернули увагу на його ментальні проблеми. Напередодні трагедії Ітан намалював пістолет, кулі та пораненого чоловіка на уроці математики, а також залишив моторошну записку. Згодом з’ясувалось, що хлопець переживав через втрату в родині.

Ітан влаштував стрілянину в школі 30 листопада 2021 року: вбив чотирьох учнів і поранив ще сімох людей. У грудні 2023 року його засудили до довічного увʼязнення. Попри те, що на момент нападу йому було 15 років, хлопця судили за кримінальним законодавством для дорослих. Він повністю визнав свою провину.

Дженніфер і Джеймс не знали, що в сина був пістолет у рюкзаку, коли вони везли його в Оксфордську середню школу. Натомість прокурорам вдалося переконати присяжних у тому, що батьки зіграли роль у скулшутінгу.

«Вироки не повʼязані з поганим вихованням дітей. Вони лише підтверджують бездіяльність Крамблів, які могли запобігти злочину», – вважає суддя округу Окленд Шеріл Метьюз.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій