'
Читаєте зараз
Вперше в Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається в новому форматі 

Вперше в Київській опері: фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel повертається в новому форматі 

Ilona Kivva
Автор:

2 червня в Київській опері відбудеться фестиваль сучасного танцю Contemporary Duel, який об’єднає українських хореографів та перформерів на одній сцені вперше з початку повномасштабного вторгнення.

Фестиваль, який починався з формату танцювальних батлів, збираючи навколо себе найяскравіших українських танцівників різних стилів, вперше виходить на велику сцену і пропонує глядачам програму з найновіших танцювальних вистав. 

«За останні два роки в людей відбулася велика переоцінка поглядів, і це, звичайно, знаходить вираження в мистецтві. Ми робимо фестиваль саме зараз, аби показати зріз трансформацій у сучасному танці в Україні», — говорить співорганізатор Contemporary Duel, танцівник Данило Зубков. 

Contemporary Duel в Київській опері стане десятим, ювілейним випуском. Засновниця фестивалю хореографка Галина Пеха (вистави «Косачка», «Сливовий вітер») розповідає, як виникла ідея перших версій «Дуелі». «Вона народилася саме з концепції хіп-хоп батлів, де танцівники імпровізують в колі своїх колег. Мені захотілося перенести цей формат в площину сучасного танцю. На мою думку, саме в імпровізації митці розкривають свій потенціал на максимум», — каже Галина, лідерка колективу Procontemporary, учасниця Apache Crew.

Цього разу фестиваль складатиметься з двох блоків: власне, змагань у кількох номінаціях, які пройдуть в круглій залі Київської опери, а також гала-вечора коротких вистав від українських хореографів на головній сцені театру. Глядачі зможуть придбати квитки на обидва блоки й потрапити як на баттл, так і тільки на театральну подію. 

«Сучасний танець є невіддільною частиною сучасної культури, мистецтва і ми прагнемо, щоби якомога більше людей дізналося про наші досягнення, наших митців. Ми плануємо в цей день відзначати життя, попри все, і запрошуємо глядачів розділити з нами це дійство», – говорить Галина Пеха. 

Квитки на вечір сучасних вистав в Київській опері 2 червня можна також придбати через сервіс wayforpay.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій