'
Читаєте зараз
ВРУ ухвалила закон про нацменшини: що передбачає

ВРУ ухвалила закон про нацменшини: що передбачає

Ilona Kivva
Автор:

Український парламент 21 вересня 2023 року ухвалив в цілому законопроєкт №9610 «Про національні меншини (спільноти) України». Ініціативу підтримали 318 народних депутатів.

Результати голосування законопроєкту про національні меншини, 21 вересня 2023 року. Фото: Ярослав Желєзняк/Telegram

У документі пропонується:

  • закріпити оновлене визначення терміну «національні меншини (спільноти)», яке відповідає Рамковій конвенції про захист національних меншин 1995 року;
  • безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними) школярів, які належать до нацменшин;
  • можливість використання мов національних меншин (спільнот) у рекламі, під час публічних, культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів, наданні екстреної допомоги тощо;
  • уточнюються критерії, на основі яких розроблятиметься методологія використання мов національних меншин (спільнот) у населених пунктах, в яких традиційно проживають люди, які належать до національних меншин. Мають скласти список таких сіл і міст.

Водночас у документ прописано, що права та свободи нацменшин можуть бути обмежені в інтересах національної безпеки, для забезпечення територіальної цілісності та громадського порядку, запобігання заворушенням чи злочинам, охорони здоров’я, захисту прав і свобод інших осіб, якщо це необхідно.

Важливо! Завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин є однією з семи рекомендацій Єврокомісії, отриманих Україною разом зі статусом кандидата на вступ до ЄС.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій