Все через Omicron: ВООЗ змінила підхід до COVID-вакцинації
- В Україні після проходження основного курсу, можна отримати два бустери. Дітей вакцинують з п’яти років, додатковою дозою — з 12.
- ВООЗ відносить здорових дітей та підлітків до групи низького ризику, у середній — здорові дорослі діти й підлітки із супутніми хворобами.
- Вакцини (як основні, так і бустерні дози) безпечні для будь-якого віку.
Урядам рекомендували не вакцинувати здорових дітей та підлітків від коронавірусу без особливої потреби, а також відмовитися від другого і подальших бустерів для людей із середньої групи ризику. Весь акцент пропонують робити на літніх людях, медиках, вагітних та людях з хронічними хворобами. Річ у тім, що масова кампанія по щепленню, а також швидке розповсюдження Омікрону суттєво вплинули на так званий колективний імунітет.
Заборона розповідає про оновлення схеми COVID-вакцинації від міжнародної організації.
Щеплення проти коронавірусу: рекомендації ВООЗ
Всесвітня організація охорони здоров’я порекомендувала країнам при вакцинації зробити акцент на групах ризику та мінімізувати щеплення підлітків, пише Reuters.
«Рекомендації з’явилися, оскільки країни використовують різні підходи. Деякі держави з високим рівнем доходу, як-от Сполучене Королівство та Канада, вже пропонують людям із групи високого ризику ревакцинацію COVID-19 цієї весни, тобто через шість місяців після останньої дози», — пояснили у виданні.
Тобто мета ВООЗ полягає у тому, аби зосередити зусилля на вакцинації тих, хто стикається з найбільшою загрозою важкого захворювання та смерті від коронавірусу. Головними факторами стало широке і швидке поширення штаму Omicron та масова вакцинація у попередні роки. Через це по всьому світу зріс врівень COVID-імунітету.
Читати більше новин в TelegramКлючові зміни:
- здорові діти та підлітки мають низький пріоритет для щеплення, тож не обов’язково потребуватимуть щеплення;
- групам високого ризику (літні люди, медики, а також молоді з хронічними хворобами, вагітні) потрібно робити бустерну дозу через шість або 12 місяців після останньої ревакцинації — термін залежить від віку та імунодефіциту (чим старша і з більшою кількістю хвороб людина, тим раніше);
- ревакцинація після перших двох щеплень і бустера більше не рекомендована людям із середнім ризиком — це здорові дорослі без супутніх захворювань (до 50-60 років) та діти і підлітки із супутніми хворобами.
Важливо! У ВООЗ підкреслюють, що як основні, так і бустерні дози безпечні для будь-якого віку. В рекомендаціях враховуються інші фактори, серед яких економічна доцільність настільки масової вакцинації.
COVID-вакцинація в Україні: яка схема працює
Міністерство охорони здоров’я України станом на 29 березня ще не змінило схему вакцинації, тож поки діє та ж, що була введена у листопаді 2022 року.
План щеплення від коронавірусу:
- основний курс вакцинації — можуть пройти всі бажаючі (якщо немає медичних протипоказань) з 5 років;
- перше додаткове щеплення — можна отримати від 12 років;
- другий бустер — з 18 років. Особливо рекомендована бустерна вакцина людям у групі ризику (віком від 60 років; а також 18-59 років для людей з хворобами, що підвищують ризик важкого перебігу COVID-19).
Графік з інтервалами такий:
- перше щеплення — будь-коли;
- друге — через 14-28 днів після першого (в залежності від вакцини);
- перша бустерна доза — через п’ять місяців після первинного курсу;
- другий бустер — через чотири місяці після першого додаткового щеплення.
Важливо! Якщо ви пройшли основну вакцинацію більше ніж пів року тому, повторювати її перед бустером непотрібно.
Раніше Заборона розповідала про велике дослідження американських вчених, у результаті якого відкрилися нові ризики коронавірусної хвороби для вагітних. Для деяких груп COVID-19 у сім разів збільшує ризик смертності.
Читати більше новин в Telegram