Читаєте зараз
COVID-19 збільшує ризик смертності для вагітних. Медики назвали й інші небезпеки

COVID-19 збільшує ризик смертності для вагітних. Медики назвали й інші небезпеки

Ilona Kivva
Автор:
  • Команда вчених провела одне з найбільш глобальних досліджень впливу коронавірусної хвороби на жінок, які виношують дитину.
  • Аналіз показав, що ризик розвитку пневмонії зростає у 23 рази, а шанс потрапити до реанімації — у чотири.
  • Найефективнішим методом профілактики для вагітних та тих, хто планує дитину, залишається вакцинація.

COVID-19 у сім разів збільшує ризик смертності для невакцинованих вагітних жінок. Також суттєво зростає ймовірність передчасних пологів та ускладнень. Малюки та матері з ковідом більш вразливі до ймовірності виникнення інших серйозних захворювань.

Заборона розповідає про велике дослідження, проведене американськими вченими.


Чим загрожує коронавірус новонародженим і вагітним: дані університету

Команда вчених із Вашингтонського університету провела одне з найбільш глобальних досліджень впливу коронавірусної хвороби на жінок, які носять дитину, а також на новонароджених малюків. Вони використали дані про понад 13 000 невакцинованих вагітних з інших наукових дослідів, що проводилися у багатьох країнах, пише The Guardian.

Комплексний аналіз показав, що ковід може мати різні наслідки для цієї категорії жінок, але серед найбільш небезпечних:

  • передчасні пологи;
  • підвищений рівень смертності;
  • підвищений ризик серйозних захворювань у матерів та новонароджених.

Так, 3% з 13 000 вагітних жінок з COVID-19 потрапили до реанімації. Це у чотири рази вище, ніж показних серед неінфікованих. Майже у п’ятої частини розвинулася пневмонія — це у 23 рази частіше, ніж серед здорових. При цьому близько 2% хворих потребували штучної вентиляції легень. 

Читати більше новин в Telegram

Проаналізовані дані свідчать, що у 7% випадків захворювання коронавірусом призвело до смерті жінок. Для порівняння, частка смертності серед неінфікованих складає 1%.

«Ми виявили, що жінки, які хворіють на COVID-19 під час вагітності, мають більший ризик опинитися у відділенні інтенсивної терапії або навіть померти. Також серед хворих суттєво зростає ризик отримати серйозні проблеми, пов’язані з вагітністю, як-от прееклампсія, порівняно з їхніми ровесницями, які були вагітні в той самий час, але не хворіли. Це означає, що якщо ви вагітні або плануєте, дуже важливо зробити щеплення. Це дійсно може зменшити ризик виникнення деяких із цих наслідків», — розповіла доцентка кафедри глобальної охорони здоров’я в університеті Вашингтона Емілі Сміт.

Жодна з залучених до дослідження жінок не була вакцинована. Також під час аналізу не враховувався штам коронавірусу, яким були інфіковані хворі.

Раніше Заборона розповідала про 10 найпоширеніших міфів, які побутують про коронавірусну хворобу, а також про докази, які їх спростовують або навпаки підтверджують.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій