Читаєте зараз
Встановлювати прослушку у Залужного могли допомогти люди з оточення — ексспівробітник СБУ

Встановлювати прослушку у Залужного могли допомогти люди з оточення — ексспівробітник СБУ

Svitlana Hudkova

СБУ виявила пристрій для збору інформації (прослушку) в одному з потенційних місць дислокації головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Відкрито кримінальне провадження.

За попередніми даними, виявлений пристрій перебував у неробочому стані. Будь-яких засобів накопичення інформації чи засобів віддаленої передачі аудіозаписів не виявлено.

Новина про виявлену прослушку у ймовірному кабінеті Валерія Залужного є досить небезпечною, адже встановлювати її, скоріше за все, допомагали люди з оточення головнокомандувача ЗСУ, пояснює в коментарі Забороні колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак.

«Треба шукати серед людей, які допомагали перейти команді Залужного в це приміщення. Обмежене коло людей могло знати, за якою адресою знаходиться приміщення, ми тут навіть не знаємо, чи цей офіс був у Києві, чи в якійсь іншій точці країни. Зловмисникам необхідно було отримати ключі від усіх дверей, включно з входом у потрібне крило, через усі приймальні до кабінету Залужного. Ймовірно, у зловмисників на місці був провідник. Крім того, у будівлі мала бути охорона, яка точно не могла не помітити сторонніх. Для встановлення прослушки необхідно 2-3 години, а то й більше, тобто з охоронцем якось домовились», — пояснює експерт.

Щодо замовників, то тут не можна виключати жодних варіантів, каже Ступак. «У Залужного багато ворогів. Як ззовні, так і всередині країни. Треба визначати, яка інформація цікавила замовників: чи це якийсь компромат, або безпосередньо військові плани», — додає він.

Саме це завдання зараз стоїть перед СБУ. За словами експерта, фахівці можуть навіть по почерку (який саме прослуховувальний пристрій був закладений та де саме) визначати, які служби можуть за цим стояти. «Спочатку треба знайти виконавців, а далі виходити на замовників. Це дуже великий шмат роботи, який може зайняти місяці, а то й пів року», — сказав Ступак.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій