Читаєте зараз
Вступ-2022: МОН розкрило деталі мультипредметного тесту з української мови

Вступ-2022: МОН розкрило деталі мультипредметного тесту з української мови

Iryna Troian
Автор:
 • Під час вступної кампанії-2022 абітурієнти замість традиційного ЗНО складатимуть мультипредметний тест з трьох предметів.
 • Блок з української мови міститиме лише 20 завдань, а от тестів з літератури не буде зовсім.
 • Попередньо проведення вступної кампанії планують у липні, якщо ситуація на фронті не погіршиться.

Під час вступу в умовах воєнного стану абітурієнти у комп’ютерному форматі складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ). Він включатиме завдання з української мови, математики та історії України. У блоці з української мови не буде тестів з літератури, а також завдань із письмовою відповіддю.

Заборона розповідає про структуру тестування з української мови під час вступу у 2022 році та про те, коли планують проведення іспитів.


Мультипредметний тест з української мови: з чого складається

Міністерство освіти та науки України оприлюднило роз’яснення про зміст, структуру й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з української мови.

«Упродовж наступних двох тижнів будуть роз’яснення про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ», — зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Блок з української мови міститиме завдання із таких тем:

Читати більше новин в Telegram
 • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
 • «Лексикологія. Фразеологія»;
 • «Будова слова. Словотвір»;
 • «Морфологія»;
 • «Синтаксис»;
 • «Стилістика»;
 • «Розвиток мовлення».

Щоправда, останнім двом розділам буде приділено менше уваги через  комп’ютерний формат тестування, який унеможливлює виконання письмових завдань. 

Загалом з української мови передбачили 20 завдань серед яких:

 • 15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
 • п’ять завдань на встановлення відповідності;
 • натомість тестів із української літератури не буде.

Завдання оцінюватимуть по одному тестовому балу за кожну правильну відповідь і логічну пару. Загалом за цей блок можна отримати від 0 до 35 балів. Згодом результат з кожного предмету переведуть в шкалу 100-200 балів.

Коли відбудеться вступна кампанія у 2022 році

Попередньо національний мультипредметний тест майбутні абітурієнти складатимуть у липні, повідомив УП.Життя голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Він запевнив, що тестування відтерміновувати не будуть, але за умови, що ситуація в зоні бойових дій не погіршиться. Народний депутат додав, що національний мультидисциплінарний тест є чи не єдиним форматом, який може реалізувати спрощене ЗНО по всій Україні, за винятком окупованих територій. 

«Наголошую: ми не відміняємо ЗНО, а спрощуємо його. Я розумію, що це не панацея для всієї країни, але ми робимо по максимуму для того, щоб зробити вступну кампанію прозорою, чесною і для всіх однаковою», — повідомив Сергій Бабак.

Раніше Заборона розповідала про зміни в трудовому праві через війну та про те, як діяти у разі звільнення під час воєнного стану.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій