Читаєте зараз
Вступ до вишів 2022 без ЗНО: Шкарлет придумав альтернативний тест

Вступ до вишів 2022 без ЗНО: Шкарлет придумав альтернативний тест

Iryna Troian
Автор:
  • В Україні розробляють нові правила вступу до вишів, який відбуватиметься без ЗНО.
  • Серед варіантів заміни розглядають мультипредметний тест, мотиваційний лист та творчий конкурс.
  • Зареєструватися для участі у вступній кампанії потрібно до 9 квітня 2022 року.

Українські абітурієнти до 9 квітня мають зареєструватися на спеціальній платформі, як це робили раніше для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Традиційні іспити замінять мультимедійним тестом, мотиваційним листом або творчим конкурсом.

Заборона розповідає про перші напрацювання уряду щодо вступної кампанії у 2022 році.


Реєстрація для вступу у виш: як подати заявку

Перед вступом у вищі навчальні заклади абітурієнти мають до 9 квітня 2022 року зареєструватися на спеціальній платформі, повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки. 

«Для організації іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників випробувань. Таку інформацію ми отримуємо з бази реєстраційних даних потенційних учасників ЗНО. Тож якщо ви вже зареєструвалися для участі у ЗНО, ви зареєстровані для участі у вступних випробуваннях», — повідомили в МОН.

Якщо ж абітурієнти ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, але планують вступати до вітчизняних вишів, то їм потрібно створити реєстраційну картку

Читати більше новин в Telegram

Алгоритм дій для участі у вступній кампанії 2022 року:

  • вкажіть у реєстраційній картці такі дані:

прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);

дата народження;

серія (за наявності) і номер паспортного документа. 

  • у реєстраційній картці також будуть поля для вибору предметів ЗНО, їх варто заповнити навіть попри те, що вступ відбуватиметься за відмінною процедурою; 
  • якщо маєте змогу, роздрукуйте свою реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях, додайте копію паспортного документа (за потреби можете додати медичний витяг про потребу створення для вас спеціальних умов для проходження тестувань);
  • такий комплект документів потрібно надіслати до Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти (вул. Київська, 46, м. Вінниця, 21009); 
  • якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу: vintest@vn.testportal.gov.ua. У темі листа зазначте своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи (наприклад: Шевченко_реєстраційні документи).

Більше деталей щодо реєстрації можна знайти за посиланням.

Вступні іспити під час війни: які варіанти розглядає МОН

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про попередні напрацювання щодо вступу у 2022 році, який відбудеться без ЗНО. 

«Це ті напрацювання, які будуть покладені в основу умов прийому. Вони поки не затвердженні, але слугуватимуть базою для вступу», — наголосив Сергій Шкарлет. 

На програмі вступу фахового молодшого бакалавра на основі базової середньої освіти (9 класів) або повної загальної середньої освіти (11 класів) будуть доступні творчі конкурси для відповідних спеціальностей. Відтак бал за творчий конкурс враховуватиметься для формування рейтингу вступника.

На всі інші спеціальності для вступу на бюджетну форму навчання треба буде пройти співбесіду замість екзаменів чи конкурсів, написати заяву та мотиваційний лист. На контрактній основі потрібна лише заява і лист.

Для вступу на ступінь бакалавра на спеціальності з творчим конкурсом абітурієнти мають подати заяву, мотиваційний лист, а також пройти творчий конкурс, який буде пріоритетним при формуванні рейтингу.

При вступі на інші спеціальності на бюджет, включаючи кон’юнктурні спеціальності («Гуманітарні науки», крім спеціальності «Філологія», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини»), необхідно буде подати заяву, скласти національний мультипредметний тест та написати мотиваційний лист.

Мультипредметний тест: що це таке

Мультимедійний тест буде аналогом ЗНО, але у скороченій формі. Він складатиметься із 60 завдань і включатиме три предмети одразу. На виконання тестування буде відводитись 80 хвилин.

Для вступу на контракт, крім кон’юнктурних спеціальностей, треба буде подати лише мотиваційний лист та заяву.

Для бакалаврів, які планують вступати на програми магістратури з кон’юнктурних спеціальностей на бюджетну основу, передбачено подання заяви, мотиваційного листа та складання магістерського тесту із навчальних компетенцій. Контрактники мають подати лише заяву і мотиваційний лист. 

При вступі на спеціальності «Право» і «Міжнародне право» вступники повинні скласти фаховий 3-предметний тест, подати заяву і мотиваційний лист.

Раніше Заборона розповідала про запроваджені в трудовому законодавстві України зміни. Зокрема про те, чи можуть звільняти під час війни, якою тепер є норма робочого часу та чи можна взяти відпустку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій