Читаєте зараз
В Україні скасували ЗНО та ДПА для випускників 2022 року

В Україні скасували ЗНО та ДПА для випускників 2022 року

Iryna Troian
Автор:
Зруйнована школа у Харкові
  • Випускників 2021/22 навчального року звільнили від складання ЗНО, ДПА та іспитів для вступу на магістратуру — ЄВІ та ЄФВВ.
  • Таке рішення ухвалили зокрема через те, що навчальні заклади перебувають під особливою загрозою під час війни. 
  • Скасування вступних іспитів діятиме лише у 2022 році і є скоріше винятком, а не правилом. 

24 березня 2022 року Верховна Рада України офіційно скасувала низку цьогорічних вступних випробувань як для старшокласників, так і для вступників на магістратуру. Цей крок повинен зберегти студентський контингент в Україні, а спрощені умови мають зробити українські навчальні заклади більш привабливим для вступників.

Заборона розповідає деталі скасування ЗНО, ДПА та інших вступних іспитів в Україні у 2022 році.


Вступ-2022 під час війни: що змінилось

Верховна Рада України ухвалила закон №7132, який скасовує складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році.

«Війна зруйнувала освітній процес, який ще не встиг повноцінно відновитися після пандемії COVID-19. У таких умовах скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування [складаються при вступі в магістратуру] буде своєрідним заохоченням молоді до навчання в Україні. Це важливо, бо маємо думати про збереження інтелектуального потенціалу», — повідомила народна депутатка України, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

Також в умовах воєнного стану цивільна інфраструктура, особливо навчальні заклади, перебувають під особливою загрозою. Тому проведення вступних іспитів зайвий раз наражатиме молодь на небезпеку. 

Зауважимо, що ДПА, ЗНО та інші вступні випробування скасовуються лише на 2022 рік. Депутати запевнили, що таке рішення не має призвести до повного усунення запобіжних заходів для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. 

Станом на 24 березня, Міністерство освіти і науки України ще не повідомило, якою буде процедура вступу до вишів після скасування вступних іспитів. Наразі напрацьовується алгоритм завершення навчального року в умовах воєнного стану та видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів.

Раніше Заборона розповідала про те, як іноземні студенти намагаються виїхати з України, а також чи планують вони сюди повертатися.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору