Читаєте зараз
В Україні скасували ЗНО та ДПА для випускників 2022 року

В Україні скасували ЗНО та ДПА для випускників 2022 року

Iryna Troian
Автор:
Зруйнована школа у Харкові
  • Випускників 2021/22 навчального року звільнили від складання ЗНО, ДПА та іспитів для вступу на магістратуру — ЄВІ та ЄФВВ.
  • Таке рішення ухвалили зокрема через те, що навчальні заклади перебувають під особливою загрозою під час війни. 
  • Скасування вступних іспитів діятиме лише у 2022 році і є скоріше винятком, а не правилом. 

24 березня 2022 року Верховна Рада України офіційно скасувала низку цьогорічних вступних випробувань як для старшокласників, так і для вступників на магістратуру. Цей крок повинен зберегти студентський контингент в Україні, а спрощені умови мають зробити українські навчальні заклади більш привабливим для вступників.

Заборона розповідає деталі скасування ЗНО, ДПА та інших вступних іспитів в Україні у 2022 році.


Вступ-2022 під час війни: що змінилось

Верховна Рада України ухвалила закон №7132, який скасовує складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році.

«Війна зруйнувала освітній процес, який ще не встиг повноцінно відновитися після пандемії COVID-19. У таких умовах скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування [складаються при вступі в магістратуру] буде своєрідним заохоченням молоді до навчання в Україні. Це важливо, бо маємо думати про збереження інтелектуального потенціалу», — повідомила народна депутатка України, голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

Також в умовах воєнного стану цивільна інфраструктура, особливо навчальні заклади, перебувають під особливою загрозою. Тому проведення вступних іспитів зайвий раз наражатиме молодь на небезпеку. 

Читати більше новин в Telegram

Зауважимо, що ДПА, ЗНО та інші вступні випробування скасовуються лише на 2022 рік. Депутати запевнили, що таке рішення не має призвести до повного усунення запобіжних заходів для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. 

Станом на 24 березня, Міністерство освіти і науки України ще не повідомило, якою буде процедура вступу до вишів після скасування вступних іспитів. Наразі напрацьовується алгоритм завершення навчального року в умовах воєнного стану та видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів.

Раніше Заборона розповідала про те, як іноземні студенти намагаються виїхати з України, а також чи планують вони сюди повертатися.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій