Читаєте зараз
Втратив ноги в Росії. 55-річний воїн на протезах надихає українців на перемогу

Втратив ноги в Росії. 55-річний воїн на протезах надихає українців на перемогу

Markiian Oliiarnyk
Василь Штефко
  • 55-річний чоловік із Закарпаття з протезами на ногах воює проти російських загарбників.
  • Він вступив до лав 128-ї Закарпатської бригади на посаду водія роти вогневої підтримки.
  • Героїзм у цього чоловіка у крові — його батько у 15-літньому віці пішов на фронт бити нацистів у часи Другої світової війни. 

На Закарпатті Василь Штефко без ніг записався до лав Збройних сил України, щоб воювати проти рашистів. Ноги він втратив майже 20 років тому, утім це не завадило йому проявити патріотизм і стати на захист своє Батьківщини. 

Заборона розповідає героїчну історію хороброго закарпатця, який захищає нашу рідну Україну.


Українець без ніг записався в ЗСУ: історія Василя Штефка

55-річний Василь Штефко із села Кушниця, що на Закарпатті, з протезами замість обох ніг записався у 128-му окрему гірсько-штурмову Закарпатську бригаду, щоб воювати проти окупантів. 

«Я не спав дві доби, коли побачив, що відбувається. Просто не зміг сидіти вдома, зібрав речі й пішов у військкомат. Зізнаюся зараз перед командуванням, що збрехав там, — сказав, що в мене тільки один протез. І попросився в 128-му бригаду», — зізнається чоловік.

Василь Штефко раніше служив у армії, вміє стріляти і, за його словами, непогано кермує машиною. У 2004 році на заробітках у Росії він втратив обидві ноги і на протезах повернувся додому, в рідну Кушницю. Каже, що люди, які не бачать протезів, навіть не здогадуються, що у нього немає ніг. У 128-мій бригаді 55-річний герой має звання сержанта, а за посадою — водій роти вогневої підтримки.

Читати більше новин в Telegram

«Мій батько так само “незаконно” потрапив на фронт у Другу світову. Йому було 15 років, але він сказав, що має 18, і пішов воювати. Вдома мене чекає дружина й 11-річна донька. Вони переживають, але й пишаються, що я захищаю країну», — зазначив українець.

Раніше Заборона розповідала про юного героя з Борисполя, який пішов записатися до лав територіальної оборони навіть попри те, що йому всього 11 років.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій