Ви будете в шоці, бо це не Київ. Названо місто України з найдорожчими новорічними святами
- Для підготовки святкувань Нового року та Різдва обласні центри України витратили понад 131 млн гривень.
- Лідером за новорічними витратами стало Дніпро, а зовсім нічого не витратили в Івано-Франківську.
- Вартість новорічних закупівель українських міст коливається від нуля до понад 70 мільйонів.
В Дніпрі на святкове оздоблення ялинки і центральної площі міста витратили понад 70 мільйонів гривень. Це найбільша сума серед українських міст. Натомість новорічно-святкові закупівлі у столиці України обійшлися у понад 5 млн гривень. А в Івано-Франківську на святкову локацію не витратили нічого.
Заборона розповідає, скільки грошей і на що саме витратили обласні центри України під час новорічних закупівель.
Скільки витратили на святкові локації у Києві
На облаштування новорічних локацій у центрі столиці України витратили 5.3 млн гривень, повідомили на сайті громадського контролю держзакупівель Dozorro.
Головна ялинка України — 31-метрове штучне дерево заввишки, прикрашене 20 тисячами золотих та червоних іграшок під шатром з діодних гірлянд і окремих куль. Фірмі, яка виграла конкурс на облаштування головної ялинки, віддали 2.2 млн грн за переговорною процедурою. Ці кошти пішли на встановлення святкової ілюмінації штучної ялинки, прикрашання площі і кількох артоб’єктів. Саму ж ялинку та її прикраси надав переможець конкурсу. Ще 2.5 млн грн у Києві витратили на облаштування ялинки й проведення святкового концерту у парку Шевченка. Понад 500 тис. грн в КМДА виділили на святкове містечко на Подолі, у суму увійшов монтаж, декорація та прибирання святкових локацій площі.
Українські міста з найдорожчими новорічними закупівлями
Рекордсменом серед українських міст у витратах на святкове оздоблення стало Дніпро. Лише святкові прикраси ялинки та центральної площі міста обійшлися у 50.8 млн гривень.
Читати більше новин в TelegramЗа ці кошти підрядник влаштував тематичні зони, прикрасив ялинку, засвітив діодною ілюмінацією площу і вулиці Дніпра. Окремо місто купило гірлянди та інший декор для облаштування центру Дніпра. Тож кінцеві витрати на святкування Нового 2022 року перевищили 70 млн гривень.
Після Дніпра найбільше серед український міст на новорічне оздоблення витратило Запоріжжя. За 10.5 млн гривень організовано святкову локацію, гірлянди, ілюмінацію та інше електричне обладнання.
Харків на святкові локації витратили 8.9 млн гривень. На головній площі встановили ялинку заввишки 40 метрів, яку придбали ще у 2018 році. З місцевого бюджету Харкова 4.4 млн грн витратили на прикрашання ялинки, ілюмінацію та оздоблення двох площ у місті. Ще 4.5 мільйона пішло на ілюмінацію центрального парку культури і відпочинку ім. М. Горького.
В Одесі на монтування, прикрашання головної ялинки та ілюмінацію головної площі і центру витратили близько 7 млн гривень.
На Заході України найбільшу суму на новорічні закупівлі витратили у Львові. Головну ялинку місту подарував Львівській ОТГ мешканець села Оброшине Василь Козленко. Це дерево зростало у нього на подвір’ї я35 років. Встановлення ялинки у центрі Львова і гірлянд на неї обійшлося місту в понад 180 тисяч гривень. Ще 4.6 млн грн КП «Львівсвітло» витратило на ілюмінацію центральних вулиць міста.
В яких містах України головні ялинки найдешевші
Лише у трьох обласних центрах України витратили на святкове оздоблення менше 100 тисяч гривень:
- Тернопіль — 88.7 тис. грн;
- Чернігів — 77 тис. грн;
- Івано-Франківськ, де на закупівлі не витратили нічого.
Міська влада Івано-Франківська використала повторно з попередніх років ялинку та святкову ілюмінацію. Закупило місто всі прикраси ще у 2017-2018 роках. Тоді ялинка коштувала 590 тисяч гривень, а світлодіодні гірлянди, арки та інші закупівлі склали до 3 млн гривень.
Втім, за даними Чесно, в Івано-Франківську все ж витратилися, але на самі святкові заходи: відкриття ялинки і фестиваль «Новорічні витребеньки» коштували місту понад 400 тис. гривень.
Разом обласні центри України витратили на новорічні закупівлі понад 131 мільйон гривень.
Раніше Заборона розповідала про те, чому в Україні святкують Різдво двічі та яку дату відзначення народження Христа підтримує Православна церква України.
Читати більше новин в Telegram