В’їзд до Ізраїлю для українців: що з безвізом і які правила діють у серпні 2024 

Анастасія Могилевець
  • Тель-Авів створив систему ETA-IL — фактично це електронна віза, яка діє протягом двох років.
  • Ідея в тому, що іноземцям необхідно буде подавати заявку онлайн на дозвіл відвідати країну.
  • Уряд Ізраїлю мав повноцінно запустити сервіс 1 серпня-2024. Однак з двома країнами виникли складнощі.

У червні-2024 систему тестували для громадян США та Німеччини, з липня почали застосовувати, зокрема, і для українців. Однак її  впровадження жодним чином не означає скасування безвізу. Ба більше — на певний час електронну реєстрацію відтермінували.

Заборона розповідає про систему ETA-IL.

Безвіз із Тель-Авівом: роз’яснення посольства України

Ізраїльська влада оголосила про впровадження системи електронних дозволів на в’їзд у квітні 2024 року. Це актуально для громадян держав, з якими діє безвізовий режим. Планувалося, що туристи муситимуть отримати дозвіл до вильоту в Ізраїль — розгляд заявок мав тривати до 48 годин.

Втім, плани Тель-Авіва викликали невдоволення України та Молдови — вони пригрозили запровадити обмеження у відповідь. Отже, Управління народонаселення та імміграції Ізраїля відтермінувало початок дії пілотного проєкту ETA-IL на п’ять місяців. Згідно з домовленостями, українці повинні будуть отримувати дозвіл на в’їзд, починаючи з 1 січня 2025 року.

Система електронного повідомлення, яку запроваджує Ізраїль, діє в Канаді, США, Австралії тощо. Вона стосується всіх країн, з якими Тель-Авів має безвізовий режим, наголосив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський. 

Читати більше новин в Telegram

На думку дипломата, невдоволення Києва з приводу нововведень було спробою використовувати ситуацію із приїздом до України паломників.

«Ця ситуація жодним чином не спрямована проти України, жодної дискримінації немає, і ні про яке скасування безвізу, звичайно, не йдеться. Більше того, в Ізраїлі з технічних причин було ухвалено рішення відкласти набуття чинності цією електронною реєстрацією для абсолютно всіх країн на кілька місяців», — каже Бродський.

Очікується, що введення системи ETA-IL призведе до зменшення інцидентів із депортацією людей. Річ у тім, що іноземці, охочі нелегально працювати в Ізраїлі, або ті, хто не має права на безвізовий в’їзд, ймовірно, більше не приїжджатимуть.

Посол нагадав, що режим поширюється виключно на туристів, які приїжджають на строк до 90 днів з кожних 180 днів. Іншим людям ще на етапі планування поїздки приходитиме сповіщення, що їм, до прикладу, треба робоча віза.

«Ще раз хочу зазначити, що безвіз не передбачає автоматичного дозволу на в’їзд до країни, до жодної країни. Кожна країна має право відмовити у в’їзді будь-якому громадянину, попри безвіз. Цим користуються абсолютно всі країни, зокрема й Україна», — додав Бродський. 

ETA-IL: що за система

ETA-IL — нова платформа, створена та запроваджена урядом Ізраїлю. Фактично це evisa або електронний дозвіл на подорож. Система має допомогти ефективніше відстежувати туристів та інших іноземців, які приїжджають в країну. Першочергова її мета — безпека.

Мандрівники з інших країн обов’язково повинні пред’явити ETA для в’їзду в Ізраїль, починаючи з 1 серпня 2024 року. З 1 червня у тестовому режимі ETA-IL отримували громадяни США та Німеччини. А на початку липня система стала доступною для переліку інших країн, серед яких Україна.

Щоб отримати е-візу, треба заповнити онлайн-форму з основними особистими даними перед відправленням. Потім форму буде переглянуто, і ETA-IL буде надіслано електронною поштою.

  1. Подайте заявку онлайн (це платно);
  2. Зачекайте до 72 годин на підтвердження. Статус заявки буде надіслано електронною поштою, щойно її буде оброблено. Заявки зазвичай надсилають електронною поштою протягом кількох днів після подання;
  3. Evisa можна пред’явити співробітнику імміграційної служби в аеропорту.

Електронний дозвіл буде дійсний протягом двох років після його видачі. Після цього слід подати заявку на інший. Іноземці можуть відвідувати Ізраїль як туристи або з діловою метою, якщо це короткостроково. ETA-IL дозволяє перебувати в Ізраїлі до 3 місяців.

Раніше Заборона розповідала про послаблення візових вимог для українців у Японії. Очікується, що рішення Токіо покращить умови для бізнесменів і родичів переселенців з України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій