Читаєте зараз
В Ізраїлі можуть скасувати квоту для українців. Юристи пішли в суд проти міністерки

В Ізраїлі можуть скасувати квоту для українців. Юристи пішли в суд проти міністерки

Iryna Troian
Автор:
  • Команда юристів Томера Варша пішла до Верховного суду Ізраїлю через дивне рішення міністерки внутрішніх справ.
  • Наразі немає збільшення інтенсивності прибуття українських громадян до Ізраїлю.
  • Також немає жодних підстав вважати, що українці нелегально залишатимуться на території країни.

В Ізраїлі за підтримки посольства України юристи фірми Томера Варша направили до Верховного суду клопотання про припинення дії нових правил в’їзду, які запровадила міністерка внутрішніх справ Ізраїлю Аєлет Шакед. Йдеться про квоту на в’їзд до 5 000 людей і отримання спеціального дозволу.

Заборона розповідає про справу, що стосується неправомірного, на думку юристів, рішення міністерки та про аргументацію, що дозволить повернути безвіз та гідність Ізраїлю.


Квота в 5000 людей: рішення міністерки Аєлет Шакед

8 березня 2022 року Ізраїль обмежив в’їзд для українців, які, рятуючись від рашистської агресії, шукають притулку за кордоном, повідомили у посольстві України в Ізраїлі. Було встановлено квоту на в’їзд до країни до 5 000 осіб. Крім того, стало обов’язковим попередньо подати цифрову заявку і отримати дозвіл на в’їзд безпосередньо перед посадкою в літак. Навіть якщо людина прибула до Ізраїлю на запрошення громадянина країни, все ж попередньо потрібно було це задекларувати. 

«Ізраїль не приймає біженців з України. Особи, які намагаються потрапити до Ізраїлю в статусі туристів теж не можуть безперешкодно в’їхати в країну», — розповіли у посольстві.

Рішення ініціювала міністерка внутрішніх справ Ізраїлю Аєлет Шакед і фактично скасувала чинні домовленості між Україною та Ізраїлем про в’їзд без додаткових дозволів, тобто безвіз.

Читати більше новин в Telegram

«Це все різко розкритикували чимало високопосадовців та політиків в Ізраїлі та громадськість, які вважають, що немає місця для обмежень прийому біженців під час війни. У відповідь на це у міністерстві заявили, що переглянуть план в’їзду біженців тільки після вичерпання квот», — каже адвокат Томер Варша.

Юристи пояснили переможне рішення Верховного суду Ізраїлю

12 березня 2022 року змінені умови в’їзду до Ізраїлю для українців були призупинені терміновою петицією, яку подав ізраїльський адвокат Томер Варша та його юридична фірма, що спеціалізується на питаннях біженців, за підтримки посольства України в Ізраїлі.

Верховний суд Ізраїлю призначив терміновий розгляд клопотання.

Виявилося, що міністерка внутрішніх справ Ізраїлю Аєлет Шакед не мала повноважень на рішення з приводу зміни правил в’їзду до Ізраїлю для українців, оскільки між Україною та Ізраїлем діє двостороння угода про взаємне звільнення від дозволів на в’їзд, йдеться у звернення юристів до Верховного суду Ізраїлю за перепони проти українців. Тому прийнятті зміни до правил в’їзду потребує рішення від уряду країни.

Також адвокат з’ясував, що, відповідно до ізраїльського законодавства, перед прийняттям рішення міністр зобов’язаний провести консультації з комітетом внутрішніх справ Кнесету.

«Як людині, яка щоденно має справу з імміграційним законодавством, урегулюванням статусу біженців вже протягом 20 років, мені було зрозуміло, що це рішення є непропорційним і являє собою кричуще порушення закону про біженців та міжнародних конвенцій, підписаних Ізраїлем. Але після короткого юридичного розслідування ми також з’ясували, що міністерка просто не мала повноважень приймати такі рішення самостійно», — коментує Варша.

Наразі немає збільшення інтенсивності прибуття українських громадян до Ізраїлю, а також немає жодних підстав вважати, що українці нелегально залишатимуться на території країни, оскільки були змушені покинути домівки через війну і потребують лише тимчасового захисту.

У клопотанні, поданому до Верховного суду Ізраїлю, адвокати наполягають на повному скасуванні квоти та попередньому погодженні в’їзду, які суперечать діючій домовленості між урядами обох країн. «Ми сподіваємось і віримо, що Верховний суд прийме петицію, що зупинить закриття кордону для громадян України, які потребують допомоги, і таким чином врятує Ізраїль від ганьби», — заявив юрист.

Раніше Заборона розповідала, що Сейм Польщі ухвалив закон на підтримку українських біженців, які прибули в країну через вторгнення окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій