Читаєте зараз
Вийшла остання пісня Beatles – Now and Then: як створили трек

Вийшла остання пісня Beatles – Now and Then: як створили трек

Ilona Kivva
Автор:

Через 43 роки після смерті Джона Ленона вийшла остання пісня групи – Now end Then. Соліст написав її наприкінці 70 років минулого сторіччя.

Учасники групи отримали демозапис пісні від дружини Джона Ленона Йоко Оно тільки в 1994 році. Пол Маккартні, Старр і Гаррісон працювали над піснею до 1995-го, поки не зрозуміли, що відокремити голос Джона від фортепіано не вдасться.

Все змінилось завдяки штучному інтелекту. У 2021 році на зніманні документального серіалу Пітера Джексона «Beatles: Get Back», в якому розповідалось про створення альбому «Let it Be», голос Джона Ленона все ж відділили від фортепіано.

Пол Маккартні зробив бас, Рінго Старр додав барабани, струнні додали музиканти Capitol Studios. Гітарна партія була написана ще у 1995 році Джорджем Гаррісоном, який помер у 2001 році.

«Усі ці спогади повертаються. Як же мені пощастило, що в моєму житті були ці чоловіки, я так тісно з ними працював і створив таку музику. Продовжувати працювати над музикою Beatles у 2023 році – це неймовірно», — прокоментував реліз Маккартні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій