Читаєте зараз
Викраденого під час пандемії Ван Гога підклали під двері в сумці Ikea

Викраденого під час пандемії Ван Гога підклали під двері в сумці Ikea

Анастасія Бодюл

В музей Гронінгера повернули картину Ван Гога «Сад священника в Нуенені навесні». Її викрали з нідерландської галереї в березні 2020 року під час коронавірусного карантину, а історія повернення схожа на детективний серіал, пише BBC.

Шедевр 1884 року в крадія викупила злочинна група, яка мала намір використовувати її в обмін на менші терміни ув’язнення. Врешті один з тимчасових ‘володарів’ звернувся до арт-детектива Артура Бренда.

«Ми знали, що вона переходитиме від однієї групи у злочинному світі до іншої, оскільки ніхто не захоче її торкатися. До мене звернувся чоловік в Амстердамі, який запропонував повернути його в обмін на повну конфіденційність, частково тому, що тримати картину стало головним болем», — розповів експерт.

Артур Бренд з поверненою картиною Ван Гога. Фото: ВВС

Ван Гога передали йому, залишився біля дверей, а директор музею Гронінгера чекав на розі вулиці в барі, щоб підтвердити автентичність роботи. Картина була перекладена подушкою в сумці Ikea.

До речі, злодій, який розбив двоє скляних дверей у музеї Зінгера кувалдою і так викрав «Сад священника в Нуенені навесні», через кілька місяців умикнув з музею в Лердамі картину Франса Халса. На обох місцях злочину знайшли його ДНК, тож наразі 59-річний Нільс М. відбуває покарання.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій