'
Читаєте зараз
Вимоги ЄС і МВФ: що передбачають законопроєкти про САП, НАЗК і НАБУ 

Вимоги ЄС і МВФ: що передбачають законопроєкти про САП, НАЗК і НАБУ 

Ilona Kivva
Автор:

Верховна Рада України в першому читанні ухвалила низку законопроєктів щодо діяльності Спеціальної антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань корупції.

Так, акт №10060 щодо незалежності САП підтримали 286 народних депутатів.

«Це маяк по МВФ та ЄС. Також на прийнятті законопроєкт наголошували у заяві посли G7. Ну і для майбутнього фінансування США це теж важливо», — повідомив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.

Другий документ №10262, який у першому читанні підтримали 287 парламентарів, дає можливість НАЗК перевіряти майно, набуте декларантами до призначення на посаду державної служби. Європейська Комісія вже звертала увагу на необхідність скасування обмежень повноважень для органу.

Також парламент підтримала у першому читанні законопроєкт №10203-1, який передбачає збільшення складу НАБУ з 700 до 1000 людей. Ініціативу підтримали 323 народні депутати.

«Законопроєкт передбачає поетапне проведення конкурсу на заміщення додаткових вакантних посад: з 2024 до 2026 років склад збільшуватимуть на 100 людей щороку», — пояснив народний депутат.

Ініціативи перегукуються з рекомендаціями Єврокомісії перед початком перемовин про вступ України до ЄС. Для остаточного ухвалення народні депутати мають проголосувати за них у другому читанні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій