Винахідники вакцини від COVID-19 заявили про прорив у перемозі над раком
- Німецькі вчені просунулися у створенні запобіжника онкологічних захворювань.
- Препарат міститиме своєрідні інструкції для організму, і він ефективніше боротиметься з онкологією.
- Розробку вакцини ускладнює велика кількість різних білків у ракових клітинах.
Технологія мРНК, яка використовується в вакцинах проти коронавірусу, буже застосована у щепленні проти раку. Таким чином імунну систему хочуть змусити атакувати ракові клітини.
Заборона розповідає про розробку препарату від компанії, що винайшла ковідний запобіжник.
Вакцина проти раку: дослідження BioNTech
Щеплення проти онкології може буде розроблено вже до кінця поточного десятиліття. Технологія препарату від коронавірусу може допомогти винайти нові методи лікування меланоми, раку кишечника та інших типів пухлин, заявили BBC Угур Сахін і Озлем Туречі, співзасновники німецької фармкомпанії BioNTech.
«мРНК діє як план і дозволяє вам сказати організму виробляти ліки чи вакцину […] Кожен крок, кожен пацієнт, якого ми лікуємо під час наших випробувань на рак, допомагає нам дізнатися більше про те, проти чого ми виступаємо та як це вирішити», — сказала професорка Туречі.
Метод мРНК працює шляхом надсилання інструкції клітинам, які виробляють антигени. Наразі BioNTech проводить кілька випробувань, одне з яких стосується вакцини, що спонукатиме імунну систему атакувати ракові клітини. Замість коду, який ідентифікує коронавірус, препарат міститиме інструкції для антигенів раку.
Читати більше новин в TelegramВтім, ракові клітини можуть бути всіяні великою різноманітністю білків, що ускладнює створення вакцини, яка буде націлена на рак, а не на здорові тканини. Однак у BioNTech стверджують, що через пандемію COVID-19 навчилися швидше виготовляти мРНК-вакцини, і краще розуміють реакцію імунної системи людини. Інтенсивний розвиток і швидке впровадження щеплення від коронавірусу допомогли й регуляторам у сфері лікарських засобів у затвердженні вакцин, що сприяє швидшій розробці препаратів.
Також існує юридична тяганина довкола інновації. У серпні 2022 року американська компанія Moderna подала позов проти Pfizer і BioNTech, звинувативши їх у порушенні патентних прав й копіюванні технології мРНК. Останні кажуть, що розробка унікальна, тож готові захищатися в суді.
Раніше Заборона розповідала про створення потенційних ліків проти раку, в основі яких лежить видозмінений вірус герпесу. Вчені вже почали випробовувати препарат на людях.
Читати більше новин в Telegram