Читаєте зараз
Вчені отримали підтвердження, що поширений вірус здатен вбивати рак

Вчені отримали підтвердження, що поширений вірус здатен вбивати рак

Ilona Kivva
Автор:
  • Лікарі вже використовують вірусну застуду, щоб лікувати онкохвороби, але дослідження показали, що інший вірус може бути набагато ефективнішим.
  • Під час випробувань новаційного препарату на 40 пацієнтах з пізніми стадіями хвороби у 10 з них спостерігався значний прогрес. 
  • Ін’єкція може стати порятунком для в людей навіть із пізніми стадіями хвороби.

Вірус герпесу може проникати у ракові клітини і розривати їх зсередини. Завдяки цьому відкриттю науковці з Великої Британії створили препарат, в основі якого лежить видозмінений вірус.

Заборона розповідає про дослідження, яке може змінити підхід до лікування онкологічних хвороб.


Вірус герпесу для лікування онкології

Науковці з Інституту дослідження раку Королівського фонду Marsden NHS розробили абсолютно новий спосіб лікування онкохвороб. Станом на вересень 2022 року він перебуває на першій стадії випробовування на людях, пише BBC.

Метод полягає у введені у ракові пухлини спеціально модифікованого вірусу герпесу. Під час досліджень виявилося, що герпес агресивніший за ракові клітини, тому здатен знищувати їх. 

Це працює так:

Читати більше новин в Telegram
  • безпосередньо у пухлину вводять живий вірус;
  • він вторгається у клітини раку і розриває їх зсередини;
  • водночас організм людини починає реагувати на вірус і активізує імунну систему, що ще більше прискорює розщеплення пухлини.

У випробуваннях взяло участь 40 людей з різними стадіями та типами хвороби. Частині з них протягом п’яти тижнів вводили суто вірусну ін’єкцію, решті паралельно давали інші ліки проти хвороби.

Результати були навіть кращими, ніж очікували дослідники: 

  • у одного з пацієнтів пухлина зникла повністю;
  • у трьох із дев’яти, які отримували лише ін’єкції видозміненим вірусом, пухлини суттєво зменшилися;
  • у сімох із 30 людей, які проходили комбіноване лікування, також спостерігалося покращення самопочуття і зменшення кількості ракових клітин;
  • побічні ефекти були, але тільки у вигляді незначної втоми.
Клітини вірусу герпесу. Фото: Imanis life sciences

«Рідко можна побачити такі хороші показники на ранніх стадіях клінічних випробувань, оскільки їх основна мета — перевірити безпеку лікування. Тому в них беруть участь пацієнти з дуже пізніми формами раку, для яких поточні методи лікування перестали працювати», — сказав один з авторів дослідження професор Кевін Харрінгтон.

Для кінцевих висновків будуть потрібні масштабніші та триваліші дослідження, додав він, але зазначив, що ця ін’єкція зрештою може стати порятунком для великої кількості людей із пізніми стадіями хвороби та повністю змінити підхід до лікування.

Вчені використовують вірус для боротьби з раком не вперше. Національна служба охорони здоров’я Великої Британії кілька років тому схвалила терапію на основі вірусу застуди під назвою T-Vec для лікування прогресуючого раку шкіри. Однак вірус герпесу вже показує набагато кращі результати. «Він має інші модифікації, так що коли він потрапляє в ракові клітини, то фактично підписує їхній вирок про смерть», — пояснив різницю Кевін Харрінгтон.

Раніше Заборона розповідала про відкриття, яке може допомогти лікарям зменшити смертність від онкохвороб. Американські дослідники встановили залежність між смертністю від раку та поведінкою, звичками та раціон хворих.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій