Читаєте зараз
Виплати до Дня Незалежності України: як отримати і хто має право

Виплати до Дня Незалежності України: як отримати і хто має право

Анастасія Могилевець

Ще у грудні 2023 року уряд затвердив постанову, яка передбачає разову грошову виплату до Дня Незалежності України. Її здійснюватимуть відповідно до законів «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Механізм такий, як був у 2023 році:

  • пенсіонерам, які мають право на таку виплату, допомогу виплатять у серпні разом із пенсією — без додаткового звернення;
  • ветеранам війни, які проходять службу або працюють та не є пенсіонерами, гроші спрямують на небюджетні рахунки військових частин, установ, організацій, де вони проходять службу чи працюють, на підставі поданих заявок, які можна також подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
  • тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу чи не працює, для отримання допомоги потрібно подати до Пенсійного фонду заяву довільної форми. Виплату проведуть за місцем проживання заявників на поточний рахунок в одному з уповноважених банків.

Заяви на здійснення разової грошової виплати потрібно подати до 1 серпня. Якщо у згаданий термін подати заявку неможливо, це можна зробити до 1 жовтня 2024 року.

Зазначимо, що розмір додаткової виплати до Дня Незалежності коливається від 450 до 3100 грн — залежно від того, під яку категорію підпадають отримувачі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій