Читаєте зараз
​​Витік розмови німецьких генералів про Taurus і SCALP: Борис Пісторіус пояснив, чому це​​ сталось

​​Витік розмови німецьких генералів про Taurus і SCALP: Борис Пісторіус пояснив, чому це​​ сталось

Ilona Kivva
Автор:

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розповів, як Росія змогла перехопити розмову високопоставлених офіцерів про ймовірну поставку ракет Taurus ЗСУ. За його словами, витік даних стався випадково, пише Der Spiegel.

РФ змогла перехопити розмову через помилку одного з офіцерів, який під’єднався до конференції із готельного номера в Сінгапурі. Він використав незахищену лінію передачі даних: мобільний телефон чи Wi-Fi.

Пісторіус додав, що у зв’язку з інцидентом провели попереднє дисциплінарне розслідування. Після його закінчення ухвалять рішення щодо початку дисциплінарного провадження. Міністр пообіцяв вжити всі заходи, щоб не допустити повторення ситуації. 

Росіяни прослухали й записали обговорення озброєння німецькими офіцерами орієнтовно наприкінці лютого. Низка ЗМІ опублікувала розшифровку, у якій нібито йшлося, що англійці перевозять Storm Shadow у Ridgeback, а французи на Audi Q7 (насправді йшлося зовсім про інше). Міністр оборони Німеччини тоді прокоментував, що так Росія веде інформаційну війну і намагається посіяти розбрат серед західних союзників.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій