(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

"Права жінок – права людини!"

“Без рiвностi немає майбутнього”. Як пройшов “Марш жінок” в Києві

У Києві прийшов марш за рівність і права жінок. Прихильники акції пройшлися від Михайлівської площі повз Оперний театр і до будівлі КМДА. Подія видбулася під гаслом: “Права жінок – права людини!”. Організаторами акція стала правозахисна організація Insight.

До маршу також долучилась організація Amnesty International з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію. Коли марш дійшов до КМДА активістки проголисили свої ідеї та запити до влади, а саме – забезпечення правової допомоги на державному та регіональному рівні, підтримка жінок з ВІЛ-позитивним статусом, гідні заробітні плати та інше.

Марш супроводжувала невелика група чоловіків у спортивному одязі, які представилися націоналістами.

Повідомляється, що після маршу було зчинено напад на 5 активісток. Організаторка акції Олена Шевченко розсказала, що це сталося біля Бесарабської площі. Одна із учасниць акції опублікувала фото, на якому її обличча облите зеленкою, та звинувати у нападі представників ультра-правих сил. Також повідомляється, що на одну із учасниць напали з газовим балончиком.

До цих нападів акція проходила мирно:

Вже традиційно сходила на Марш Жінок ? Звучні гасла, правильні повідомлення, активні дівчата і хлопці, барабани, трохи фріків… Але! Чи це мені так здалося, чи раніше не помічала. Та рівень нассиля з боку радикальних груп цього разу зашкалював? І це жахливо! Те, що мало б об'єднувати, перетворилося у якесь місиво із заляканих дівчат, брутальних хлопців, не менш радикальних активістів (!), міліції і талого снігу. Люди один одного не розуміють і навіть не прагнуть цього. І якщо об'єктивно, то така ситуація – що з одного, що з другого боку. Без образ! Таке моє спостереження ? #ГодіТерпіти #8БерезняМаршЖінок

A post shared by TanyaTur (@tanya_turlikyan) on

На марші за права жінок #womensmarch #womensday

A post shared by Kateryna Martynenko (@kateryna_mart) on

Як нас багато!!!#маршжінок

Опубліковано Liza Kuzmenko 8 березень 2018 р.

Восьме #8march #8березня #kyiv

A post shared by Oksana Horodivska (@ok_gorodivska) on

Медленно, но уверенно 8 марта в Украине возвращает истинное лицо. Из искривлённого советского праздника женственности и …

Опубліковано Nataliya Gumenyuk 8 березень 2018 р.

На Михайлівскій площі також відбулася акція противників “Маршу жінок”

 

Пикет под памятником княгине Ольге. Ноу комментс

Опубліковано Ириною Седовою 8 березень 2018 р.

Про автора

Випускова редакторка Zaborona.com. Раніше була редакторкою розділів "Культура" та "Стиль життя" у виданні Buro 24/7 Ukraine, а до цього – гостьовою редакторкою Hromadske.ua. Працювала у сфері PR з різними культурними проектами.