«Я сейчас тихонечко уйду в лес». Трухін вибачився і сказав, що хабаря не давав
- «Українська правда» опублікувала розслідування щодо ДТП за участю народного депутата від «Слуги народу».
- ДТП сталася 23 серпня 2021 року, у ньому постраждали шестеро людей.
- З СН Трухіна вже встигли вигнати, а топ-правоохоронці різко взялися за розслідування.
«Українська правда» (УП) оприлюднила розслідування про ДТП за участю народного депутата від партії «Слуга народу» Олександра Трухіна, яка сталася у серпні 2021 року. Тоді справу вдалося зупинити, але після нової інформації в монобільшості рішуче висловилися про неприпустимість такої поведінки, а правоохоронці пообіцяли розібратися.
Заборона розповідає про розслідування УП щодо спроб Олександра Трухіна уникнути відповідальності та про те, як на незаперечні факти відреагували у топ-кабінетах.
Трухін після аварії хотів «тихенько піти в ліс»
1 лютого 2022 року Українська правда опублікувала розслідування з ДТП за участі народного депутата від партії «Слуга народу» Олександра Трухіна у серпні 2021 року. Справжність записів підтвердив в інтерв’ю поліцейський Сергій Петрик, який першим прибув на місце ДТП.
На відео видно, що Трухін намагався втекти з місця аварії: депутат повідомив поліції, що йому потрібно прибути на засідання Верховної Ради і просив правоохоронців дозволити йому «тихенько піти в ліс» і обіцяв їм віддячити за це. Також він говорив, що зателефонує голові МВС України Денису Монастирському.
За словами патрульного Сергія Петрика, Трухін все ж пішов до лісу поговорити телефоном, сам правоохоронець пішов слідом. Згодом депутат просив принести спортивну сумку, в якій мало бути $150 000. Як стверджує поліцейський, депутат відмовлявся пройти тест на вміст алкоголю, а персональні дані заповнював нерозбірливим почерком. Також він пропонував гроші як правоохоронцям, так і учасникам аварії. Трухін призвав «не исполнять», коли патрульні пояснювали йому, що за спробу підкупу передбачена кримінальна відповідальність.
Читати більше новин в TelegramПропозиція неправомірної вигоди (хабарі) службовій особі – це корупційний злочин (ст. 369 КК), карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років із конфіскацією майна або без такої. Злочин вчинено народним депутатом, тож це є підслідністю Національного антикорупційного бюро України.
Реакція на розслідування УП: що кажуть в МВС, партії та Венедиктова з Зеленським
1 лютого 2022 року речниця партії «Слуга народу» Юлія Палійчук опублікувала заяву Давида Арахамії щодо розслідування журналістів УП про ДТП за участі Трухіна. «Мені і моїм колегам соромно за поведінку Олександра Трухіна. Це точно не те, з чим ми йшли на вибори й чого від нас чекають люди, які за нас голосували. Вважаю, що Олександру Трухіну не місце ні у фракції, ні у партії «Слуга народу». Він має негайно вийти самостійно, але навіть якщо він цього не зробить — таке рішення однаково буде нами ухвалене», — розповів Давид Арахамія.
Вже 2 лютого голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк ухвалила рішення про виключення з партії Олександра Трухіна. Цим рішенням були припинені повноваження депутата і як голови Полтавської обласної організації партії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує реакції Шуляк та Арахамії і теж вважає таку поведінку неприпустимою. «Я вважаю, що це питання справедливості. Я вважаю, що депутати, будь-який чиновник чи будь-яка людина будь-якої професії повинні бути рівними перед законом. Тому всі повинні відповідати. Тому всі, повірте мені, точно будуть відповідати за це. Незважаючи на те, який це проступок, або це серйозне правопорушення… по-перше, ти дпутат, ти є прикладом, тому маєщ нести особливу відповідальність. Я очікую саме таку реакцію від правоохоронників [слово Зеленського] і від партії «Слуга народу», — сказав Володимир Зеленський.
На нові матеріали УП з ДТП за участю Трухіна відреагувало Міністерство внутрішніх справ України. Там зазначили, що народний депутат є спеціальним суб’єктом кримінального провадження. Саме через отримані поліцією факти щодо того, що перебувати за кермом автомобіля Audi міг народний депутат України, кримінальне провадження передали до Державного бюро розслідувань. «Через це наголошуємо, що всі намагання представляти суть справи так, що нібито народний депутат України Олександр Трухін про щось намагався домовитись із міністром внутрішніх справ України, не відповідають дійсності», — заявили в МВС України.
Державне бюро розслідувань повідомило, що матеріалів, опублікованих УП, на момент виходу розслідування у слідства не було. Там пообіцяли дати юридичну оцінку діям, які були зафіксовані на відео.
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова в свою чергу заявила, що дала доручення зареєструвати кримінальне провадження. «Йдеться не тільки про участь в ДТП. Абсолютно очевидно, що питань для вивчення набагато більше. Підслідність визначаю за НАБУ», — повідомила генпрокурорка.
Трухін заговорив після оприлюднення викриття із його ДТП
Ввечері середи, 2 лютого, Інтерфакс-Україна отримало заяву Олександра Трухіна, в якій він вибачається перед усіма, кого торкнулася його реакція.
«Я не втік і не ховався з місця аварії ще до прибуття поліцейських, а хотів піти, коли вже було надано допомогу всім учасникам ДТП. Якщо команда та ситуація змусять скласти мандат, я готовий понести цю відповідальність», —пообіцяв скандальний парламентар.
Трухін також заявив, що йому соромно за поведінку на місці аварії, і зізнався, що наговорив багато дурниць, втім, пояснивши це станом шоку.
«Я хотів би вибачитися перед усіма, кого торкнулася моя реакція в шоковому стані. Я розумію, що зараз багатьох обурюють емоції та бажання приписати мені всі можливі злочини, але я не давав нікому хабара, не брав хабара і, дякувати Богові, в результаті аварії всі залишилися живі та здорові», — цитує Трухіна агентство.
ДТП за участі Олександра Трухіна: що відомо
23 серпня 2021 року на Бориспільській трасі сталася ДТП за участі народного депутата «Слуги народу» Олександра Трухіна. Тоді на одному з перехресть Audi врізалася в автомобіль Ford, а той в результаті протаранив Daewoo, яка стояла поруч.
Внаслідок аварії постраждало шестеро людей, з них двоє дітей. Отримали травми голова комітету арбітрів федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лишень.
Видання Центр новин із посиланням на очевидців повідомило, що за кермом автомобіля Audi був саме Олександр Трухін, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.
Новину про аварію за участі депутата парламентської монобільшості опублікували десятки медіа. Та згодом ці новини почали видаляти. Водночас декілька редакцій заявили, що їм пропонували за винагороду видалити новину загалом або хоча б прибрати звідти прізвище Трухіна.
1 вересня 2021 року Олександр Трухін підтвердив, що став учасником ДТП. «Так, я справді був на місці аварії. І не збирався цього приховувати — ні тоді, ні зараз. Відразу після інциденту я сам зв’язався з колегами по партії, повідомив про те, що трапилося», — заявив депутат виданню Інтерфакс-Україна.
Пізніше голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк розповіла, що Трухін поділився з їй під час особистої розмови, що не був за кермом під час ДТП.
Раніше Заборона розповідала про низку дивних ситуацій за участі високопосадовців, зокрема про «слугу» Олександра Куницького, якого спіймали на порушенні правил дорожнього руху.
Читати більше новин в Telegram