Як діяти, якщо втратили український чи закордонний паспорт під час війни
- Відновити втрачений паспорт українці можуть у ЦНАПах та відділках ДМС.
- Однак через бойові дії далеко не всі установи працюють, тому альтернативою залишається «Дія».
- За кордоном замість втраченого документа можна отримати спеціальне свідоцтво.
В Україні з 15 березня 2022 року відновили роботу Державна міграційна служба та Центри надання адміністративних послуг, де можна відновити втрачені паспорти. Також можна скористатися «єДокументом» у застосунку «Дія». А якщо ви втратили паспорт за кордоном, варто звернутися до консульства та отримати спеціальне свідоцтво.
Заборона розповідає, як відновити втрачені документи в Україні та за кордоном.
Відновлення паспорта: інструкція
Є три способи відновлення втраченого паспорта громадянина (або ID-картки) чи закордонного паспорта, якщо ви знаходитеся в Україні.
- Застосунок «Дія».
«Паспорти у “Дії” — ID-картка та закордонний — мають таку саму юридичну силу, що й звичайні. Така можливість передбачена статтею 14 закону “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”. Цифровий паспорт можна показувати на блокпостах та поліції, використовувати для перетину кордону в Польщі та Молдові», — пояснили у центрі правової допомоги.
Окрім того, у «Дії» працює послуга «єДокумент», яка була створена якраз на випадок втрати паперових документів під час війни. «єДокумент» містить паспортні дані, ІПН та QR-код для підтвердження особистості.
Читати більше новин в Telegram- Звернутися до ЦНАПу.
В Україні від 15 березня 2022 року частково відновили роботу Центри надання адміністративних послуг, де можна відновити втрачені документи: паспорт громадянина, закордонний паспорт, ідентифікаційний податковий номер тощо. Щоправда, станом на 5 квітня 2022 року вони працюють лише в 10 областях України:
- Вінницька;
- Волинська;
- Закарпатська;
- Івано-Франківська;
- Кіровоградська;
- Львівська;
- Рівненська;
- Тернопільська;
- Хмельницька;
- Чернівецька.
Важливо: перелік центрів адмінпослуг, що зараз працюють, їхні адреси, графік роботи та контакти можна знайти тут. Слідкуйте за оновленнями.
- Звернутися до Державної міграційної служби.
ДМС також відновила роботу не скрізь, тому перевірити, чи працюють відділення у необхідному нам регіоні, а також знайти контактний номер, можна за посиланням.
Загальна гаряча лінія Державної міграційної служби: 0 800 308 877.
Втратили паспорт за кордоном
1 березня 2022 року набула чинності постанова Кабінету міністрів України №170, якою дію закордонних паспортів було продовжено на 5 років. Однак якщо документ було втрачено, найперше, що можна зробити — використати електронні версії у «Дії».
Відновити втрачені документи, або замінити пошкоджені/недійсні можна, звернувшись до консульства України у тій країні, де ви перебуваєте.
Замість недійсного або втраченого документа вам видадуть свідоцтво, яке прирівнюється за дією до закордонного паспорта. У консульстві також мають надати інформаційну підтримку та підказати, що необхідно для отримання свідоцтва.
Знайти сайт, адресу та інші контактні дані потрібного вам консульства по місцю перебування можна в інтернеті або на сайті МЗС України.
Раніше Заборона розповідала про спрощення правил перетину державного кордону України в період дії надзвичайного або воєнного стану.
Читати більше новин в Telegram