'
Читаєте зараз
Увага, шахраї! Як безпечно юзати Дію та додатки банків

Увага, шахраї! Як безпечно юзати Дію та додатки банків

Markiian Oliiarnyk
  • Щоб убезпечити смартфон, насамперед потрібні унікальні паролі.
  • Не відкривайте повідомлення з невідомих номерів.
  • Сповіщення про виграш у лотереї й грошові надходження є ефективною методикою шахраїв.

В Україні офіційні додатки банків чи державних служб, які ми звикли використовувати з телефону, щоб отримати доступ до банківських карток чи документів, мають декілька рівнів захисту і є цілком безпечними. Однак під час війни додатково убезпечити свої дані особливо важливо.

Заборона розповідає про те, як підвищити безпеку своїх даних та грошей під час користування додатками у смартфоні.


Безпечні банківські застосунки на телефоні: поради

Щоб не стати жертвою шахраїв під час користування банківськими додатками, соціальними мережами та Дією через смартфон, важливо дотримуватися базових правил, кажуть у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України.

Поради як безпечно користуватися додатками на смартфоні:

1. Встановіть на смартфон PIN-код. Він має містити мінімум чотири цифри. 

Читати більше новин в Telegram

Сучасні смартфони оснащені й іншими типами захисту: відбиток пальця, face ID тощо. У такому разі краще ввімкнути двофакторну аутентифікацію. У разі крадіжки чи втрати смартфона це надасть додатковий час для звернення в банк, щоб заблокувати картки.

2. Не відкривайте повідомлення та не переходьте за посиланнями з невідомих номерів. 

Це можуть бути повідомлення типу: «Вам зараховано 6500 грн за заявкою Дія, деталі за посиланням», або дзвінки з проханням підтвердити пароль для входу у банківський застосунок, вказати номер картки тощо. Якщо сумніваєтеся, телефонуйте на гарячу лінію банку.

3. Не відкривайте електронні листи про виграш у лотереї, грошові надходження, отримання спадку. Шахраї систематично здійснюють такі розсилки.

Окрім того, у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації зазначили, що важливо поставити двохфакторну ідентифікацію перевіряти підключені до ваших акаунтів пристрої та негайно відключати їх і змінювати пароль, якщо запідозрили злам.

Раніше Заборона розповідала про корисні під час війни застосунки, за допомогою яких можна спілкуватися без інтернету. Більшість з них працюють за допомогою Bluetooth, але є й інші способи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій