Читаєте зараз
Як отримати пільги та субсидії, якщо у місті йдуть бої

Як отримати пільги та субсидії, якщо у місті йдуть бої

Iryna Troian
Автор:
  • В Україні ухвалили механізм виплат пільг та субсидій в умовах, коли органи соціального захисту припинили роботу через бойові дії.
  • У таких випадках кошти спрямують до Ощадбанку, а той у свою чергу перерахує гроші отримувачам.
  • Також банк переказуватиме грошову допомогу і тим людям, які раніше її отримували через Укрпошту.

Українцям виплачуватимуть пільги та субсидії, навіть якщо у населеному пункті йдуть бої, а органи соціального захисту не працюють. Раніше гроші спочатку надходили до області, потім до районів, міст чи сіл і лише тоді їх отримували люди. Тепер кошти одразу переказуватимуть людям через «Ощадбанк» на їхні банківські рахунки.

Заборона розповідає про виплати пільг та субсидій під час війни та про те, як одержати кошти через банк, якщо раніше ви користувалися Укрпоштою.


Соціальні виплати під час війни

В Україні уряд ухвалив механізм для своєчасного нарахування та виплати людям грошових допомог, пільг та субсидій в умовах, коли органи соцзахисту не працюють в населених пунктах через активні бойові дії.

Загалом нарахування та виплата грошових допомог здійснюють органи соціального захисту районних, районних у місті Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських рад. Однак через війну в окремих районах вони не мають фізичної можливості провести виплати.

Якщо у вашому місті чи селі точаться бої, то Міністерство соціальної політики централізовано спрямує кошти до Ощадбанку, а він в свою чергу перерахує їх безпосередньо людям. Тобто субсидії та пільги надходитимуть одразу на рахунки людей, а не з центру в області, потім в райони, міста і лише тоді громадянам.

Читати більше новин в Telegram

Людям, які отримували виплати через банки, Ощадбанк направить кошти на їхні банківські рахунки. Якщо ви одержували допомогу через Укрпошту, то вам здійснять переказ через міжнародну платіжну систему MY TRANSFER. 

В такому разі, щоб отримати гроші, потрібно звернутися з паспортом та індивідуальним податковим номером (ІПН) до будь-якого відділення «Ощадбанку» на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів.

Раніше Заборона розповідала про безкоштовні продуктові набори для киян та про те, які категорії жителів можуть отримати цю допомогу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій