Як підписати контракт та коли дадуть зброю? В Україні почали формувати тероборону
- В Україні формують 25 бригад територіальної оборони, які об’єднають 150 батальйонів.
- Постійна чисельність сил тероборони у мирний час складатиме 10 000 військовослужбовців.
- Розгортання територіальної оборони відбудеться у три етапи.
Міністерство оборони України пришвидшить формування 25 бригад Сил територіальної оборони. Розгортання системи тероборони відбуватиметься у три етапи, а її резерв пройде інтенсивну підготовку.
РОСІЯ НАПАЛА НА НАШУ КРАЇНУ. Зброю може отримати кожен, хто хоче й вміє з нею поводитися. Як отримати зброю.
Заборона розповідає про формування тероборони в Україні та про те, як вона працюватиме.
Сили тероборони: в Україні сформують понад 150 батальйонів
В Україні пришвидшать формування підрозділів Сил територіальної оборони (ТрО) Збройних сил України, повідомили в пресцентрі Міністерства оборони.
У кожному регіоні сформують 25 бригад, які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один на район). Постійна чисельність сил тероборони у мирний час становитиме 10 000 військовослужбовців. Під час особливого періоду в підрозділах буде 130 тисяч осіб, які сформують у відповідний резерв.
Читати більше новин в TelegramЗа словами міністра оборони Олексія Резнікова, розгортатимуть систему тероборони у три етапи:
- перший етап (вже розпочався) — в мирний період розгортаються бригади і батальйони, основою яких є військовослужбовці ЗСУ. До їхніх завдань входить командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві територіальної оборони і захищатимуть територію за місцем свого проживання. Відтак кожен батальйон налічуватиме до 600 осіб. Завершити етап планують до кінця лютого 2022 року.
- другий етап — формування резерву тероборони в особливий період. На цьому етапі за тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві тероборони, закріплять зброю. Її видаватимуть під час навчань або в разі виникнення окремих ситуацій.
- третій етап — буде розглядатися питання про створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань у територіальних громадах. Це відбуватиметься лише після формування штату мирного часу і резерву для особливого періоду.
«Станом на 17 січня визначено 86% місць дислокації підрозділів ТрО по всій Україні. У прикордонних регіонах бригади ТрО з початку січня набули 70% спроможності мирного часу. Темпи розгортання військового компоненту ТрО пришвидшуються», — йдеться в повідомленні Міноборони.
Також найближчим часом в Україні оборонне відомство організує навчання керівників органів місцевої влади і самоврядування.
27 січня 2022 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства щодо національного спротиву та дозволила добровольчим формуванням тергромад використовувати, крім мисливської, ще й табельну стрілецьку зброю, повідомило Укрінформ.
«Члени добровольчих формувань територіальних громад мають право застосовувати під час виконання завдань територіальної оборони особисту мисливську зброю, стрілецьку зброю, інші види озброєння та боєприпаси до них у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України», — йдеться у тексті поправок.
15 лютого Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №6521, який дозволяє силами Тероборони виконувати завдання у районах проведення бойових дій.
19 лютого заступник командувача Сил територіальної оборони ЗСУ Сергій Собко заявив, що планується збільшення граничного віку резервістів. «Деякі люди хочуть і мають сили служити в теробороні, але не проходять за віком. Ми розмірковуємо, як це поправити. Можливо, будемо пропонувати збільшити трішечки вік, від 60 – до 65 чи до 70», — розповів він в інтерв’ю виданню Радіо Свобода.
Територіальна оборона в Україні: що варто знати
Територіальна оборона (ТрО) — система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.
З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву», за яким організовувати та виконувати завдання територіальної оборони мають спеціальні Сили територіальної оборони ЗСУ.
Щоб увійти до складу територіальної оборони, варто звертатися до центрів комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати), до яких людина приписана.
Для вступу до лав тероборони потрібно підготувати такі документи:
- заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві;
- висновок військово-лікарської комісії;
- копії всіх сторінок паспорта громадянина України;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);
- характеристика з місця роботи\навчання;
- копії документів про освіту;
- кольорова фотокартка розміром 9х12.
Перед укладанням контракту на службу у резерві тероборони кандидати мають пройти медичне обстеження. Особи віком від 40 років повинні пройти військово-лікарську комісію, адже участь у резерві передбачає інтенсивну підготовку. Після медичної комісії людині мають надати висновок, чи можна її брати у війська тероборони.
З 4 лютого в Україні запрацював call-центр Командування сил територіальної оборони. На гарячу лінію можна додзвонитися за номером 0800507028. Зокрема оператори call-центру можуть відповісти на такі запитання:
- Як вступити на військову службу за контрактом до підрозділів Сил територіальної оборони?
- Як вступити на військову службу за контрактом в резерві до підрозділів Сил територіальної оборони?
- Який порядок проходження служби та соціальні гарантії військовослужбовців підрозділів Сил територіальної оборони?
Раніше Заборона розповідала про військовий облік жінок в Україні та про те, які зміни в процедурі ставання на облік анонсували в Міноборони.
Читати більше новин в Telegram