'
Читаєте зараз
Військовий облік в Україні: в Міноборони анонсували зміни процедури

Військовий облік в Україні: в Міноборони анонсували зміни процедури

Iryna Troian
Автор:
Військовий облік
  • В Міністерстві оборони України анонсували зміни в процедурі військового обліку.
  • У 2022 році триватиме перехідний період.
  • Протягом цього часу українок не штрафуватимуть, якщо вони не стали на облік у військкоматах. 

У Міністерстві оборони України готують зміни, які мають спростити порядок ставання на військовий облік жінок та чоловіків. У 2022 році триватиме перехідний період: жінок, які не стануть на військовий облік, не штрафуватимуть.

Заборона розповідає про пояснення Міноборони щодо можливих змін у процедурі взяття на військовий облік.


Військовий облік у 2022 році: пояснення Міноборони

У Міністерстві оборони України планують спростити всі процедури ставання на облік як для жінок, так і для чоловіків у 2022 році, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Прямо зараз не треба жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями», — зазначила Ганна Маляр.

Також чиновниця запевнила, що штрафувати жінок, які не стали на військовий облік, у 2022 році не будуть. В Міноборони працюють над цифровазацією процесів, які технічно можна здійснювати в онлайн-режимі під час процедури військового обліку.

Читати більше новин в Telegram

Як жінкам стати на військовий облік в Україні

17 грудня 2021 року в Україні набув чинності наказ про розширений перелік професій, які підлягають під обов’язковий військовий облік жінок віком від 18 до 60 років та які придатні до проходження служби за станом здоров’я та віком.

Якщо ваша професія потрапила у новий перелік, то ви маєте до кінця 2022 року подати у територіальний центр комплектування за місцем реєстрації оригінали і копії таких документів:

  • заява про взяття на військовий облік;
  • паспорт, ідентифікаційний код, фото;
  • диплом;
  • свідоцтво про одруження та народження дітей;
  • рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби у мирний чи воєнний час. 

Жінок, які стали на облік, можуть призвати на службу, але тільки якщо вони самі цього захочуть. У воєнний час військовозобов’язаним заборонено покидати країну. 

Раніше Заборона розповідала про міфи щодо військового обліку жінок в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій