'
Читаєте зараз
Як працюватимуть школи після канікул та чи буде ЗНО?

Як працюватимуть школи після канікул та чи буде ЗНО?

Iryna Troian
Автор:
School
  • 25 лютого 2022 року в навчальних закладах України оголосили двотижневі канікули через запровадження воєнного стану.
  • Після 11 березня розглядають два варіанти навчання.
  • Зміщено графіки реєстрації на ЗНО у 2022 році, а ДПА скасовано зовсім.

В Україні після канікул можуть відновити навчальний процес в тих регіонах, де це буде можливо. В залежності від ситуації навчання тимчасово зупинять або ж проводитимуть дистанційно. Реєстрацію на Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) та пробні іспити поки що скасовано.

Заборона розповідає про навчання під час війни в Україні та про рішення щодо ЗНО і ДПА.


В Україні планують відновити навчання

У Міністерстві освіти і науки України розповіли про можливі сценарії розвитку навчального процесу після закінчення двотижневих канікул, які оголосили через воєнний стан.

«Ми бачимо, що в деяких регіонах України ситуація більш спокійна. Тому маємо забезпечити право кожного учасника освітнього процесу на достойну освіту», — повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Рекомендовані такі варіанти:

Читати більше новин в Telegram
  • тимчасове призупинення освітнього процесу, в тому числі і у дитячих садочках; 
  • організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання, але за погодженням з військово-цивільною адміністрацією.

Для учнів-переселенців навчання можна організувати за заявою одного з батьків за такими формами:

  • індивідуальна;
  • екстернатна (самостійне опанування екстерном змісту навчальних предметів);
  • сімейна (домашня);
  • відвідування закладів загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.

Для дітей з особливими освітніми потребами передбачено дистанційне навчання, при цьому варто використовувати такі засоби комунікації:

  • розміщення завдань та рекомендацій на сайті закладу;
  • створення груп у соціальних мережах із батьками та учнями (Viber, Telegram, WhatsApp тощо);
  • використання електронних платформ (ZOOM, Google Classroom, Skype та ін.);
  • спілкування в телефонному режимі тощо.

Закладам професійно-технічної освіти радять:

  • після завершення канікул теоретичну частину освітньої програми організувати дистанційно;
  • для проведення практичної частини задіювати навчальні майстерні, лабораторії, полігони, а також місця, відведені для проходження практики, на підприємствах. Якщо це неможливо, то також використовувати дистанційні технології;
  • практичну частину підготовки, яку неможливо виконати, можна перенести на період після закінчення воєнного стану.

Коледжам та університетам рекомендують розпочати освітній процес у дистанційному чи змішаному форматі в залежності від безпекової ситуації в регіонах.

Для здобувачів освіти, які перебувають в лавах Збройних сил України, підрозділах ТрО або волонтерять, потрібно забезпечити особливі умови навчання. Наприклад, встановити індивідуальний графік навчання або надати академічну відпустку. 

Як навчатися дистанційно

Є список ресурсів, які відкриті для учнів:

Освітня ініціатива для учнів початкової та середньої школи України: від школи Базис разом з Viber-спільнотою Школа.інфо.

Онлайн-навчання для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять в Zооm: від Академії Сучасної Освіти А+.

Дистанційна школа 5-11 класи: від JAMM School.

Доступ до річних матеріалів 1-11 класів безкоштовно: від дистанційної школи «Центр освіти «Оптіма». Потрібно зареєструватися, вказати свою електронну пошту, на неї приходить посилання та пароль для входу.

Участь в живих уроках, навчальні матеріали за весь рік, додаткові активності для діток від ThinkGlobal. Слідкуйте за розкладом.

Екстернат-платформа ALTERRA ONLINE EXTERNAT дає доступ до матеріалів та тестів.
Безкоштовні щоденні зустрічі онлайн з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів та інше. Розклад оновлюється кожного дня на сторінці і Telegram-каналі.
Безкоштовна серія онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct.

Безкоштовна реєстрація на онлайнуроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом від наукового ліцею Клима Чурюмова.

ЗНО/ДПА у 2022 році: що відомо

Учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільнили від проходження Державної підсумкової атестації.

«Пропонуємо скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг в 2022 році виключно», — зазначили в МОН. 

Український центр оцінювання якості освіти повідомив, що проведення пробного ЗНО 19 і 26 березня є неможливим. Більшість запланованих заздалегідь заходів під час війни не можуть відбуватися, а проводитимуться пізніше або взагалі будуть скасовані.

Раніше Заборона розповідала про те, як оформити допомогу у розмірі 6500 гривень від держави, якщо ви втратили роботу через військові дії агресора.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій