'
Читаєте зараз
Врятувати тих, кого приручили. Як у Львові допомагають тваринам під час війни

Врятувати тих, кого приручили. Як у Львові допомагають тваринам під час війни

Milena Ademiy
Автор:
Як у Львові рятують тварин під час війни

За 19 днів війни свої домівки полишили мільйони українців. Лише за кордон наразі виїхали 2,7 мільйона людей. Чимало з них разом із тривожною валізкою везуть із собою домашніх улюбленців — собак, котів і не тільки. Це ж члени сімʼї не можна залишати їх у небезпеці. Як влаштована допомога тваринам під час війни у Львові, який прийняв сотні тисяч евакуйованих, спеціально для Заборони розповідають волонтерка Ольга Лех та директорка з комунікацій компанії «Кормотех» Катерина Ковалюк.


«Save Pets of Ukraine» у Львові — це спеціальний штаб допомоги тваринам, які опинилися в складних умовах через війну Росії проти України. Його відкрили місцеві підприємці, які сьогодні разом із волонтерами розвозять корм по притулках та безкоштовно роздають його на вокзалі міста. Також вони забезпечують тимчасовим житлом власників тварин. 

«Є знаменита фраза — ми відповідальні за тих, кого приручили. Тварини не можуть дати собі раду самі. Вони не можуть евакуюватися чи дістати собі їжу. В цей час гуманітарної катастрофи роль людини фундаментальна», — говорить Катерина Ковалюк, директорка з комунікацій компанії «Кормотех».

Львівська компанія «Кормотех», заснована ще 2003-го як сімейний бізнес, займалася виробництвом кормів для домашніх тварин. А у 2014-му, з початком війни на сході України, підприємці почали рятувати тварин з зони АТО. Це був перший такий досвід для компанії — і тепер він повторюється вже під час повномасштабної війни Росії проти України.

Волонтерка Ольга Лех, яка допомагає притулку для біженців у Львові, каже, що кожен другий запит на житло для евакуйованих українців має згадку про домашнього улюбленця. 

Читати більше новин в Telegram

На місцевому вокзалі теж працюють точки допомоги тваринам. Волонтери пояснюють: це ті ж самі члени родини — їх не можна залишати у небезпеці, так само як і людину. Тож усім, хто того потребує, активісти просто на вокзалі роздають корм, пелюшки і навіть одяг для тварин.

Раніше Заборона вже писала про те, як допомогти домашнім улюбленцям в умовах війни — читайте поради за лінком.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій