Читаєте зараз
Як ухилянтів шукають і доставляють у ТЦК: у Нацполіції пояснили механізм

Як ухилянтів шукають і доставляють у ТЦК: у Нацполіції пояснили механізм

Ilona Kivva
Автор:

Національна поліція отримує звернення від центрів комплектування щодо чоловіків, які ухиляються від мобілізації, та доставляє їх до ТЦК та СП. Вже потім на таких людей накладають адмінпротоколи, пояснив начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції України Максим Ахрамєєв.

«Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Поліцейські вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП», – сказав Максим Ахрамєєв.

У протоколі вже у ТЦК зазначають час та місце розгляду справи по суті. Обов’язково встановлюють обставини неприбуття військовозобов’язаного за повісткою.

«Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу», – додав начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій