'
Читаєте зараз
Як українським біженцям виїхати до Японії: умови в’їзду, подача заявки на візу

Як українським біженцям виїхати до Японії: умови в’їзду, подача заявки на візу

Iryna Troian
Автор:
Протести у Японії
  • Японія спростила правила в’їзду для біженців з України.
  • Відтепер для в’їзду в країну не обов’язково мати родичів чи знайомих.
  • Подати документи можна у посольстві Японії у країні перебування.

Японія запровадила спрощену програму в’їзду для українських біженців. Отримати візу досі непросто, однак низку обмежень скасували. Мати родичів чи знайомих у Японії, як було раніше, тепер необов’язково. Заявки на візу розглядатимуть індивідуально, однак обіцяють приймати рішення за пом’якшеними критеріями.

Заборона розповідає про те, як отримати візу в Японію, які умови в’їзду та яку допомогу обіцяє країна для українських біженців.


Японія спростила в’їзд для біженців з України

Японський уряд спростив правила в’їзду для українців, які рятуються від російської агресії, повідомляє Kyodo News. Так, раніше для в’їзду в країну потрібно було запрошення від родича або знайомого, який проживає в Японії, але тепер цю умову скасували.

«Навіть тим, у кого немає родичів або знайомих в Японії, буде дозволено в’їхати в країну, якщо така потреба продиктована гуманітарними міркуваннями», — пояснив міністр закордонних справ Японії Йошімаса Хаяші.

Візу отримати все одно доведеться, але процедуру для українців спростили. Документи про COVID-вакцинацію також необов’язкові. Зазначається, що уряд планує вивчати окремо кожен випадок евакуації українців, але обіцяє пом’якшити умови для надання віз.

Читати більше новин в Telegram

За словами секретаря кабінету міністрів Японії Хірокадзі Мацуно, уряд країни розробляє план підтримки біженців, щоб забезпечити їх житлом та допомогти влаштуватися на роботу/навчання.

Як українцю евакуюватися до Японії

Українські біженці, що виїжджають до Японії, спочатку отримують дозвіл на короткострокове проживання до 90 днів, але згодом можуть змінити тип візи на річну, що дозволить працевлаштуватися. Зробити це можна у найближчому відділенні регіонального бюро міграційної служби Японії.

Громадянам України, які вже проживали у Японії до початку російського вторгнення на територію України, дозволили залишатися навіть після припинення дії віз. Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення міграційної служби. 

Податися на японську візу можна у відповідних посольствах Польщі, Румунії, Молдови, Угорщини та інших країн Європи.

Тим, хто має родичів у Японії, потрібно подати: 

  • заяву на отримання візи; 
  • фотографію;
  •  квиток на літак; 
  • гарантійний лист, який має написати родич або знайомий в Японії у форматі pdf.

Тим, хто родичів чи знайомих у Японії не має, потрібно звернутися до японського посольства у країні перебування. Там повинні надати консультацію та допомогти оформити усі необхідні документи.

Раніше Заборона розповідала про спеціальну програму міграції українських біженців до Канади, яка дозволяє українцям проживати у країні до трьох років та надає право вчитися і працювати.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій