Якщо навесні полізуть: Пентагон готує для українських воїнів всюдихідні броньовики
- Одним з найзатребуваніших видів зброї, запити на яку Україна відправляє дружнім державам, є броньовики: танки, БТР та БМП.
- У арсеналі Сполучених Штатів з 2003 року перебуває близько 4000 бронетранспортерів Stryker.
- Техніка дещо поступається у характеристиках легендарним американським Bradley, але є більш ефективною у ближніх боях.
Пентагон може передати Збройним силам України сучасні бронетранспортери американського виробництва. Це частково закриє критичну потребу у броньовиках на випадок повторного масштабного наступу Росії. Техніка швидко пересувається по снігу, бруду та піску, а також забезпечує набагато кращий захист екіпажу, ніж більшість броньовиків цього типу.
Заборона розповідає про техніку, якою країна-союзниця може озброїти українських воїнів.
США розглядають відправку Stryker Україні — Politico
У 30-й пакет збройної допомоги від Сполучених Штатів можуть включити сучасні бронетранспортери Страйкер, пише Politico з посиланням на власні джерела в американському уряді.
«Страйкери стануть ще одним посиленням арсеналу Києва, який швидко зростає, і допоможуть задовольнити критичну потребу в броні, оскільки росте занепокоєння, що Росія планує другу мобілізацію для нового великого наступу навесні. Однак остаточного рішення щодо техніки ще не ухвалено», — кажуть у виданні.
Збройні сили України вже використовують подібні машини — канадські ACSV. Вони були спеціально виготовлені для власної армії, після повномасштабного вторгнення їх перенаправили Україні. За характеристиками ACSV є практично повною копією Stryker, але з деякими покращеннями, тож теоретично спеціальних навчань з використання техніки ЗСУ проходити не потрібно.
Читати більше новин в TelegramБТР Страйкер: характеристики
Stryker — американський легкий бронетранспортер, розроблений компанією General Dynamics Land Systems, пише Military Today.
Техніка надійшла на озброєння армії США у 2003 році. Всього було поставлено 4466 Stryker, велика частина регулярно відправилася в Ірак разом з піхотними батальйонами. Там БТР чудово себе показали: вони дозволяли американським військам швидко пересуватися з більшою безпекою, ніж давали броньовані позашляховики Humvee.
Страйкер має кращий захист, у порівнянні з багатьма БТР, у тому числі з російськими:
- передня дуга витримує влучання бронебійних снарядів з великокаліберного кулемета 14.5 мм;
- для повного захисту від бронебійних боєприпасів можна додатково встановити керамічну броню;
- машина повністю захищена від натівських патронів калібру 7.62 мм;
- cалон має додаткову внутрішню обшивку, щоб вберегти екіпаж та пасажирів навіть у разі сильного пошкодження транспортного засобу;
- ходова частина посилена, що забезпечує захист від мін та іншої вибухівки;
- паливні баки встановлені зовні і призначені для відриву від корпусу в разі вибуху;
- деякі версії Страйкерів мають сталевий каркас (планкова броня), що забезпечує захист від протитанкових ракет і снарядів.
Основним озброєнням БТР може бути 12.7 мм великокаліберний кулемет M2 або 40 мм автоматичний гранатомет Mk.19. Зброя встановлюється на дистанційно керованій бойовій станції.
Екіпаж складається з трьох людей. Включно з ними Stryker вміщує до 12 людей у повному екіпіруванні.
Автомобіль оснащений дизельним двигуном Caterpillar 3126 потужністю 350 кінських сил. Колеса можна перемикати між конфігурацією 8×4 на дорогах і 8×8 на бездоріжжі. БТР також має центральну систему накачування шин, яка дозволяє адаптуватися до різного рельєфу місцевості. Ці особливості роблять техніку вкрай мобільною: навіть повністю завантажена, вона може рухатися по снігу, бруду та піску. БТР не здатен долати водні перешкоди, що можуть більшість інших сучасних автомобілів цього типу.
«Українцям потрібні бронетранспортери, і це те, що ми маємо в наявності, якщо надавати їх не разом з іншими країнами. Stryker такий само хороший, як бронетранспортер Bradley для танкового бою, але прекрасно підходить для захисту піхоти під час ближніх боїв», — сказав виданню представник Пентагону.
Раніше Заборона розповідала про бронетранспортери MaxxPro, які США включили у 28-й пакет збройної підтримки України. Вони вважаються одними із найзахищеніших у світі.
Читати більше новин в Telegram