Читаєте зараз
Якщо навесні полізуть: Пентагон готує для українських воїнів всюдихідні броньовики

Якщо навесні полізуть: Пентагон готує для українських воїнів всюдихідні броньовики

Ilona Kivva
Автор:
  • Одним з найзатребуваніших видів зброї, запити на яку Україна відправляє дружнім державам, є броньовики: танки, БТР та БМП.
  • У арсеналі Сполучених Штатів з 2003 року перебуває близько 4000 бронетранспортерів Stryker.
  • Техніка дещо поступається у характеристиках легендарним американським Bradley, але є більш ефективною у ближніх боях.

Пентагон може передати Збройним силам України сучасні бронетранспортери американського виробництва. Це частково закриє критичну потребу у броньовиках на випадок повторного масштабного наступу Росії. Техніка швидко пересувається по снігу, бруду та піску, а також забезпечує набагато кращий захист екіпажу, ніж більшість броньовиків цього типу. 

Заборона розповідає про техніку, якою країна-союзниця може озброїти українських воїнів.


США розглядають відправку Stryker Україні — Politico

У 30-й пакет збройної допомоги від Сполучених Штатів можуть включити сучасні бронетранспортери Страйкер, пише Politico з посиланням на власні джерела в американському уряді.

«Страйкери стануть ще одним посиленням арсеналу Києва, який швидко зростає, і допоможуть задовольнити критичну потребу в броні, оскільки росте занепокоєння, що Росія планує другу мобілізацію для нового великого наступу навесні. Однак остаточного рішення щодо техніки ще не ухвалено», — кажуть у виданні.

Збройні сили України вже використовують подібні машини — канадські ACSV. Вони були спеціально виготовлені для власної армії, після повномасштабного вторгнення їх перенаправили Україні. За характеристиками ACSV є практично повною копією Stryker, але з деякими покращеннями, тож теоретично спеціальних навчань з використання техніки ЗСУ проходити не потрібно.

Читати більше новин в Telegram

БТР Страйкер: характеристики

Stryker — американський легкий бронетранспортер, розроблений компанією General Dynamics Land Systems, пише Military Today.

Техніка надійшла на озброєння армії США у 2003 році. Всього було поставлено 4466 Stryker, велика частина регулярно відправилася в Ірак разом з піхотними батальйонами. Там БТР чудово себе показали: вони дозволяли американським військам швидко пересуватися з більшою безпекою, ніж давали броньовані позашляховики Humvee.

Страйкер має кращий захист, у порівнянні з багатьма БТР, у тому числі з російськими:

  • передня дуга витримує влучання бронебійних снарядів з великокаліберного кулемета 14.5 мм;
  • для повного захисту від бронебійних боєприпасів можна додатково встановити керамічну броню;
  • машина повністю захищена від натівських патронів калібру 7.62 мм;
  • cалон має додаткову внутрішню обшивку, щоб вберегти екіпаж та пасажирів навіть у разі сильного пошкодження транспортного засобу;
  • ходова частина посилена, що забезпечує захист від мін та іншої вибухівки;
  • паливні баки встановлені зовні і призначені для відриву від корпусу в разі вибуху;
  • деякі версії Страйкерів мають сталевий каркас (планкова броня), що забезпечує захист від протитанкових ракет і снарядів. 

Основним озброєнням БТР може бути 12.7 мм великокаліберний кулемет M2 або 40 мм автоматичний гранатомет Mk.19. Зброя встановлюється на дистанційно керованій бойовій станції.

Екіпаж складається з трьох людей. Включно з ними Stryker вміщує до 12 людей у повному екіпіруванні. 

Автомобіль оснащений дизельним двигуном Caterpillar 3126 потужністю 350 кінських сил. Колеса можна перемикати між конфігурацією 8×4 на дорогах і 8×8 на бездоріжжі. БТР також має центральну систему накачування шин, яка дозволяє адаптуватися до різного рельєфу місцевості. Ці особливості роблять техніку вкрай мобільною: навіть повністю завантажена, вона може рухатися по снігу, бруду та піску. БТР не здатен долати водні перешкоди, що можуть більшість інших сучасних автомобілів цього типу. 

«Українцям потрібні бронетранспортери, і це те, що ми маємо в наявності, якщо надавати їх не разом з іншими країнами. Stryker такий само хороший, як бронетранспортер Bradley для танкового бою, але прекрасно підходить для захисту піхоти під час ближніх боїв», — сказав виданню представник Пентагону.

Раніше Заборона розповідала про бронетранспортери MaxxPro, які США включили у 28-й пакет збройної підтримки України. Вони вважаються одними із найзахищеніших у світі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій