Японія остаточно скасувала гендерні квоти для шкіл: де ще є обмеження за статтю
- Токіо останнім з японських міст скасувало правило, яке дозволяло зараховувати до середньої та старшої школи з ненайвищими вступними балами.
- Квоти забрали, щоб не утискати в правах трансгендерів і небінарних людей. По всій країні тепер діє рейтингова система, подібна до тієї, що впроваджена в Україні для вступу у виші.
- Освіта — одна зі сфер, де права жінок у світі обмежують найбільше. Станом на 2023 рік щонайменше 130 мільйонів дівчат позбавлені цього права.
Найсерйозніша проблема з освітою для жінок в Афганістані. Це єдина країна, яка забороняє їм навчатися у середній школі та навіть окремих центрах. Також в лідерах Чад, Нігер та Гвінея.
Заборона розповідає про освітні обмеження за гендером у світі.
Квоти на вступ у навчальний заклад: рішення влади Токіо
Управління освіти японської столиці скасувало гендерну квоту для всіх учнів шкіл денної форми навчання. Рішення набере чинності з 2024 року, пише Kyodo.
В країні діє вступна система. Тобто для переходу із молодшої у середню або із середньої у старшу школу треба складати іспити (по типу вступу в університет в Україні). Квота діяла для забезпечення представництва дівчат в освітніх закладах: навіть якщо у рейтингу серед вступників було більше хлопців, на певну кількість місць добирали жінок.
Токіо було останнім містом в країні, яке застосовувало гендерний розподіл. Решта скасували норму ще до 2021 року, повністю перейшовши на рейтингову систему: хто набрав більше балів, той і вступив.
Читати більше новин в Telegram«Рішення не вимагати від абітурієнтів вказувати свою стать у вступних формах відображає зростаючу обізнаність про сексуальне розмаїття в країні. Багато студентів, які були трансгендерними або небінарними, посилалися на психологічний стрес, коли їх змушували вказувати стать, з якою вони не ідентифікували себе», — кажуть у виданні.
Гендерні обмеження в освіті: у яких країнах найжорсткіші
Освіта — одна зі сфер, де права жінок обмежують найбільше. Так, станом на 2023 рік щонайменше 130 мільйонів дівчат позбавлені права відвідувати університети, а подекуди навіть школи, йдеться у звіті Організації Об’єднаних Націй.
Найсерйозніша проблема в Афганістані. Це єдина країна у світі, яка забороняє освіту за межами початкової школи, тобто доступ до середніх шкіл, університетів та інших навчальних центрів для дівчат закритий.
Серед лідерів країна і антирейтингу Джорджтаунського інституту жінок. Країни класифікуються за середньою кількість років навчання жінок віком від 25 років.
У топ-15 входять:
- Чад — 1.3 року;
- Нігер — 1.4 року;
- Гвінея — 1.5 року;
- Афганістан — середній рівень освіти жінок 1.9 року;
- Ємен — 2.9 року;
- Сьєрра-Леоне — 2.9 року;
- Центральноафриканська Республіка — 3 роки;
- Cудан — 3.3 року;
- Гамбія — 3.3 року;
- Ліберія — 3.5;
- Мавританія — 3.8 року;
- Пакистан — 3.9 року;
- Південний Судан — 3.9 року;
- Сомалі — 4.3 року;
- Сирія — 4.6 року.
Значною мірою такі цифри пов’язані з тим, що жінки у цих країнах, як правило, виходять заміж і народжують дітей у молодому віці.
Раніше Заборона розповідала про неоднозначне рішення мерії найбільшого міста Південної Кореї прибрати окремі паркомісця для жінок. Їх створювали через високий рівень сексуального насильства.
Читати більше новин в Telegram