'
Читаєте зараз
У Південній Кореї приберуть окремі паркомісця для жінок: навіщо їх взагалі робили 

У Південній Кореї приберуть окремі паркомісця для жінок: навіщо їх взагалі робили 

Ilona Kivva
Автор:
  • Країна входить в топ-50 у світі за кількістю випадків сексуального насилля. Статистика росте щороку.
  • З 2009 року 10% місць на парковках Сеула були виключно жіночі. Так місцева влада намагалася убезпечити дівчат.
  • Наприкінці 2022 року уряд виключив зі шкільної програми термін ‘гендерна рівність’.

В столиці Південної Кореї приберуть знаки ‘парковка для жінок’. Ці місця стануть сімейними, тож скористатися ними зможуть тільки дорослі з дітьми або вагітні. Місцева влада утрималася від коментарів, пославшись на ‘треба почати думати про родини’.

Заборона розповідає про неоднозначне рішення мерії найбільшого міста країни.


Жіночі стоянки у Сеулі

Південна Корея станом на 2023 рік займає 46 місце у світі за кількістю сексуальних злочинів — 13.03 випадки на 100 000 людей. Цей рівень зростає з 2018 року. Крім того, в країні існує культура стигматизації та мовчання, тож насправді ця цифра може бути в рази більшою, пише Wisevoter

Рівень сексуальних злочинів у країнах світу у 2023 році. Інфографіка: Wisevoter

У Сеулі — столиці та найбільшому місті країни — велика кількість таких злочинів скоюється на автостоянках. Так, станом на 2021 рік, пише BBC, понад дві третини випадків на парковках пов’язані зі зґвалтуваннями та домаганнями.

Читати більше новин в Telegram

У попередні роки ці цифри були ще більшими, пік спостерігався у 2009 році. Тоді місцева влада видала постанову: на кожній автостоянці з понад 30 місцями має бути окрема жіноча зона. Загалом це трохи менше 2000 з 16 640 громадських паркувальних місць. Вони в основному знаходяться біля входів у будівлі у добре освітленій зоні, щоб жінкам не довелося ходити по підземних паркінгах у темряві.

«Нам всім добре відомо про злочини на парковках. Про них часто повідомляють у новинах. Я почуваюся безпечніше, коли користуюся жіночими місцями, тому що поруч не так багато небезпечних людей. Але коли я сідаю в машину, я завжди негайно замикаю двері», — розповіла виданню місцева жителька Чон Юн Чжун.

Через 14 років після запровадження соціальної програми мерія міста ухвалила рішення скасувати її. Замість жіночих паркомісць будуть сімейні. Ними зможуть скористатися тільки вагітні жінки та люди з дітьми. Своє рішення мер О Се Хун практично не прокоментував, заявивши тільки, що настав час подумати про родини.

Жіночі паркомісця у Сеулі. Фото: Newslibre/Twitter

Думки представників громадськості та політиків з цього приводу розділилася: частина говорить, що окремі паркомісця для жінок дискримінували чоловіків, однак більшість вважає, що це приклад антифеміністської політики в Південній Кореї. Наприкінці 2022 року уряд виключив термін ‘гендерна рівність’ зі шкільної програми та намагається закрити Міністерство з питань гендерної рівності.

«Автомобільні місця лише для жінок, які вперше були введені в Німеччині в 1990 роках, викликали суперечки в Південній Кореї. Деякі з них довші та ширші, тому критики стверджували, що вони зміцнюють стереотип про те, що жінкам важче паркуватися. Справжня причина, чому вони більші, полягає в тому, що передбачалося, що жінки, які беруть на себе більшу частину догляду за дітьми в Південній Кореї, оцінять додатковий простір для посадки та висадки своїх дітей з машини», — кажуть у BBC. 

Раніше Заборона розповідала про закон щодо забезпечення жінок засобами гігієни на період менструації, який ухвалили у Шотландії. У рамках масштабної програми по всій країні відкриють понад тисячу пунктів видачі, також прокладки та тампони будуть у вільному доступі в освітніх закладах. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій