Читаєте зараз
Японія зняла деякі обмеження на експорт зброї: чи буде від цього користь ЗСУ

Японія зняла деякі обмеження на експорт зброї: чи буде від цього користь ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:

Уряд Японії оновив правила передачі оборонного обладнання. Зміни дозволять експортувати надсучасні винищувачі, розроблені спільно з Великою Британією та Італією, пише Kyodo News.

Японія повинна мати схему експорту, вважають посадовці. Так держава гарантуватиме, що розробить винищувач, характеристики якого відповідатимуть потребам безпеки. Це також гарантія рівноправного партнерства в рамках тристороннього проєкту зі Сполученим Королівством та Італією.

Зображення концепції винищувача нового покоління, розробленого Японією, Великою Британією та Італією. Фото: Kyodo News

Згідно з новими правилами, Японія може експортувати літаки, які три уряди планують розгорнути до 2035 року. Проте ці військові об’єкти не можна передавати державам, в яких тривають бойові дії. Крім того, експорт винищувачів здійснюватиметься лише до країн-підписантів пакту про передачу оборонного обладнання і технологій з Японією. Зараз їх 15.

Рішення щодо експорту ухвалюють у кілька суворих етапів, зазначив міністр оборони Мінору Кіхара. Продаж кожної партії літаків буде схвалювати уряд і він поки не планує експортувати іншу зброю спільної розробки.

Довгий час Японія зберігала заборону на експорт озброєння. У 2014 році ці заходи почали послаблюватись із початком експорту деяких оборонних товарів. 

В грудні 2023 року уряд країни дозволив відправити ракети для ППО Patriot до США, що стало значним відходом від пацифістської політики Японії. Очікувалось, що це рішення створить більший резерв для ППО України. У теорії подібна схема може спрацювати і з літаками, але тільки у далекій перспективі. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій