'
Читаєте зараз
Японію охопила сінна лихоманка: що це за хвороба і чим небезпечна

Японію охопила сінна лихоманка: що це за хвороба і чим небезпечна

Ilona Kivva
Автор:
  • Після Другої світової війни впровадили програму з масової висадки дерев, бо країна дуже потребувала матеріалів для будівництва.
  • Згодом потреба відпала і ліси розрослися, що призвело до збільшення концентрації пилку.
  • У 2023 році уряд Японії оголосив про програму з боротьби з сінною лихоманкою.

Близько 40% японців страждають від хвороби, спричиненої квітковим пилом. Захворювання схоже на звичайну алергію, але симптоми значно сильніші.Чим більша концентрація речовини у повітрі — тим більше проявляться лихоманка, що може призвести навіть до проблем з диханням. 

Заборона розповідає про справжню національну епідемію у Японії.


Пилкова хвороба у Японії у квітні-2023

В Токіо та 11 інших префектурах рівень квіткового пилку у повітрі у квітні 2023 року зріс до найвищого за останнє десятиліття рівня. І це не кінцевий показник, адже дерева тільки почали цвітіння, пише The Guardian.

У країні почастішали випадки сінної лихоманки, або пилкової хвороби. Деякі компанії навіть ввели спеціальні доплати для працівників, щоб компенсувати витрати на ліки. Так, сезон пилку вже спричинив ажіотаж на антигістамінні та інші лікарські засоби. Продажі зросли вдвічі порівняно з аналогічним періодом у 2022 році. Наприклад, продажі очних крапель проти алергії зросли на 233%.

На цьому фоні уряд оголосив масштабну програму боротьби з епідемією.

Читати більше новин в Telegram

«Це серйозне питання, яке вимагає термінових заходів від уряду. Сінна лихоманка вже стала соціальною проблемою, тож треба розробити рішення. Ми хочемо отримати результати», — заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда.

Вважається, у таких масштабах винна урядова програма другої половини 1940 років. Вона передбачала швидке відновлення лісів, щоб допомогти будівельній промисловості країни після війни. Найбільше висаджували кедрів і кипарисів, які вважалися ідеальним варіантом за швидкістю росту, міцності тощо. Однак це квіткові дерева.

Вже в 1970-1980 роках ціни на імпортні будівельні матеріали суттєво знизилися, тож потреба у вирубці відпала. Ліси розросталися і щороку вивільняли все більше пилку.

Очікується, що план Кішіди включатиме збільшення лісозаготівель і перезасадження лісосмуг деревами, які викидають мінімальну кількість пилку.

Сінна хвороба: які симптоми

По суті пилкова хвороба — це алергічний риніт. Симптоматика нагадує застуду, але на відміну від неї лихоманка викликається не вірусом, пояснюють медики з клініки Мейо, одного із найбільших приватних дослідницьких центрів у світі.

Хворобу викликає алергічна реакція на нешкідливу речовину на вулиці чи в приміщенні, яку організм визначає як загрозу, тобто алерген. Причиною може бути пилок, пилові кліщі, шерсть домашніх тварин тощо. Однак це незвичайна алергія — симптоматика значно сильніша.

Ознаки сінної лихоманки можуть включати:

  • нежить і закладеність носа;
  • свербіж, почервоніння та слізні виділення з очей;
  • алергічний кон’юнктивіт;
  • чхання;
  • кашель;
  • свербіж у носі, піднебінній порожнині або горлі;
  • слиз на задній стінці горла;
  • набрякла, з синцями шкіра під очима;
  • сильна втома;
  • поганий сон.

Раніше Заборона розповідала про відкриття ізраїльських науковців, яке доводить, що рослини можуть спілкуватися. Завдяки специфічним вібраціям вони повідомляють про свій стан і небезпеки. Ці звуки здатен розпізнати ШІ.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій