Читаєте зараз
Японський зонд Slim таки висадився на Місяці, але є проблема

Японський зонд Slim таки висадився на Місяці, але є проблема

Ilona Kivva
Автор:

Японія стала п’ятою країною, котра вивела свій корабель на поверхню супутника Землі. Проте приземлення було не зовсім вдале, через що зонд не може функціонувати в повному обсязі, пише The Guardian.

Космічний об’єкт під назвою Slim здійснив історичну точну посадку на поверхню супутника Землі зранку 20 січня. За даними Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA), корабель приземлився між двома кратерами на місцевості, покритій вулканічною породою.

Зонд Slim, який прозвали Місячним Снайпером, на поверхні Місяця. Фото: Space.com/X

Посадка була здійснена з високою точністю – за 55 м від початкової цілі. Slim міг висадитись ще більш точно, якби один з його головних двигунів не втратив тягу на останніх етапах місії. Це призвело до більш жорсткої посадки, ніж очікувалося.

Японські чиновники вважають місію успішною, незважаючи на імовірне падіння зонду зі схилу кратера, внаслідок чого він не може генерувати електроенергію. Більше того, надіслані зображення свідчать про те, що зонд лежить догори ногами. Космічне агентство країни припускає, що зонд зможе перезарядитися, коли західна сторона Місяця почне отримувати сонячне світло.

Японія сподівається і надалі розширювати свою космічну програму після низки невдач. Адже в квітні 2023 року супутник країни розбився, так і не діставшись Місяця. Натомість тепер представник JAXA Шінічіро Сакаї заявив, що успішна космічна місія Японії відкрила двері в нову еру. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій