'
Читаєте зараз
Ярослав Ґузи: що відомо про нового посла Польщі в Україні

Ярослав Ґузи: що відомо про нового посла Польщі в Україні

Yevheniia Kostina

З осені 2023 року представляти Польщу в Україні буде Ярослав Ґузи: його кандидатура була затверджена ще навесні. Його попередник, Бартош Ціхоцький, закінчив свою чотирирічну каденцію: був єдиним топдипломатом, який залишився в Києві під час наступу росіян на столицю, пише Нова Польща.

Ґузи — народився в Кракові 31 грудня 1955 року; соціолог та історик. В крайні роки працював експертом з міжнародної політики в Польському агентстві преси. У 1990-х роках був радником міністра національної оборони. З 1996 року є членом Ради співробітництва з Азійсько-Тихоокеанським регіоном, а з 1999-го — членом Ради Польського атлантичного клубу.

У період антикомуністичної опозиції був інтернований. Навчався в Єльському університеті та проходив стажування в Конгресі США. Одружений з Аґнєшкою Ромашевською, керівницею «Белсат», білоруськомовного телеканалу, що був створений з ініціативи й за підтримки МЗС Польщі та громадського Польського телебачення 23 квітня 2007 року.

«Росія має відступити, її треба перемогти. Є країни, які вважають, що українцям треба дати шанс і надати всі можливості — я, наприклад, говорю про американців. Їхня позиція, безумовно, полягає в тому, що Україна має виграти цю війну, щоб створити перспективи миру та припинення конфлікту. Але є також такі країни, як Франція та Німеччина. […] Вони теж думають про мир, але це мир, за який Україна заплатить ціну, а Росія буде задоволена. Дракон, якого годуватимуть іншою вівцею, в цьому випадку шматком Донбасу. Мене бентежить, що німецькі страхові компанії знову страхують «Північний потік-1», лунає тривога. Тут є місце для Польщі, щоб приперти наших партнерів до стінки», — казав Ярослав Ґузи в ефірі RMF FM напочатку квітня-2023.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій