Читаєте зараз
Єгипет погрожує анулювати 40-річний мирний договір з Ізраїлем: що сталося

Єгипет погрожує анулювати 40-річний мирний договір з Ізраїлем: що сталося

Daniil Tsarevskyi

Чиновники з Єгипту та американський дипломат заявили, що готові призупинити мирний договір з Ізраїлем, пише Associated Press.

Усе через погрози ЦАХАЛу продовжити наступ у Смузі Гази, вторгнувшись у Рафах — останнє місто, підконтрольне ХАМАСу на території анклаву, яке знаходиться на кордоні з Єгиптом. Каїр виступає проти будь-яких дій, які змусять палестинців такати через кордон.

Наступ у Рафасі загострить гуманітарну кризу, яка склалась у Газі. На території міста перебуває близько 1.5 млн осіб. Військові дії скоріше за все перешкодять постачанню допомоги.

Мирний договір, за яким Ізраїль вийшов із раніше зайнятого Синайського півострова на користь Єгипту, але отримав дозвіл на прохід через Суецький канал, підписали 1979 року. Згідно з угодою, біля південного кордону єврейської держави утворювалась демілітаризована зона. Якщо договір анулюють, це створить додаткове напруження для Ізраїлю, який матиме знову тримати війська біля Єгипту.

«Кемп-Девідські угоди очолювали троє сміливих чоловіків, які зайняли сміливу позицію, оскільки знали довгострокові наслідки для миру та безпеки в майбутньому. Нам сьогодні потрібне таке ж лідерство, а цього зараз бракує», — сказала виконавчий директор Центру Картера Пейдж Александер.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій