'

ЄС може ввести санкції проти тіньового флоту РФ: про що йдеться

Анастасія Могилевець

Європейський Союз запропонував застосувати обмеження щодо 11 суден, що допомагають Росії обходити санкції. Тоді їм заборонять доступ до портів і якірних стоянок ЄС, а також ускладнять логістику їхньої експлуатації, заборонивши користуватися послугами європейських компаній, пише Bloomberg

Серед суден, на які націлені санкції – чотири паливних танкери, два танкери для нафти, два газосховища, що використовуються в проєкті ПАТ «Новатек» з перевезення скрапленого природного газу на півострові Камчатка, і вантажне судно. До списку увійшов танкер Andromeda Star, що зазнав аварії в Балтійському морі та в якого виявили недійсну європейську страховку.

Зусилля ЄС спрямовані на боротьбу з можливостями Кремля обійти обмеження цін на російську нафту через використання так званого тіньового флоту. Санкції поширюватимуться на страхування і технічну допомогу: бункерування, послуги з постачання суден, зміни екіпажу, навантаження і розвантаження вантажів. Також фендерингу (захист судна від зіткнення з причалом, доком або іншим судном поблизу берега) і буксирування. Європейським провайдерам заборонять займатися передачею вантажів із судна на судно.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій