'
Читаєте зараз
ЄС розгорне місію для навчання українських воїнів: як вона змінить війну

ЄС розгорне місію для навчання українських воїнів: як вона змінить війну

Ilona Kivva
Автор:
  • Тренування розпочнуться в листопаді 2022 року й триватимуть два роки.
  • Підготовка проходитиме в кількох державах, а штаб-квартири будуть у Польщі та Німеччині.
  • ЄС вже виділив близько 106 млн євро, втім, фінансування, як і програма, можуть бути розширені.

Країни-члени Європейського Союзу проведуть перші координовані навчання українських захисниць та захисників. Рішення про такий крок було ухвалено ще на початку 2022 року, але затягнулося через побоювання держав блоку щодо можливої ескалації в Україні. Тренування охоплять практично всі напрямки: від розмінування до кібербезпеки.

Заборона розповідає про військову допомогу ЄС та очікувані результати від неї.

Тренування ЗСУ в ЄС 2022-2024

Міністри закордонних справ Європейського Союзу погодили першу в історії військову навчальну місію для України. У тренуваннях, які мають розпочатися в листопаді 2022 року, візьмуть участь до 15 000 українських військових, повідомив журналіст-інсайдер Рікард Йозвяк у Twitter.

«Це довгий час була делікатна тема, і блок не бажав будь-яким чином втягуватися в конфлікт. Але зараз Брюссель посилює координацію зусиль, які окремі країни-члени вживали з початку війни в лютому», — пояснив медійник «Радіо Свобода».

За його словами, над такою допомогою працювали з весни 2022 року, але рішення не прийняли раніше через побоювання щодо можливої ​​відповіді Росії, а також через те, що події в Україні змінювалися швидше, ніж працює бюрократія в ЄС. Однак те, що спочатку здавалося стриманими зосередженими на конкретних завданнях навчаннями, ‘перетворилося на суттєву координацію українських сил’. 

Читати більше новин в Telegram

Військова місія допомоги ЄС (EUMAM) проходитиме в кількох державах-членах блоку, але буде дві штаб-квартири – одна в Німеччині, яка пропонуватиме спеціалізовану підготовку, зокрема, з розмінування, а інша — в Польщі, де відбудуться тренування з протиповітряної оборони, кібервійни та артилерійської підготовки.

Навчання відбуватимуться протягом двох років. Дипломати ЄС очікують, що при швидкому розгортанні місії вона може позитивно вплинути на результат війни в Україні. Також вони прогнозують, що Росія може сприйняти навчання як ескалаційний крок, але цей ризик пом’якшується тим, що місія не означатиме прямої участі ЄС у війні. Підготовка неможлива на території України з міркувань безпеки, але її проведення поблизу держави може суттєво пришвидшити направлення українських військових на тренування і їхнє повернення на передову.

Європейський фонд миру вже виділив €106 млн, а міністри закордонних справ ЄС узгодили ще один транш на €500 млн, частина з яких підуть на EUMAM.

Кількість українських військових, які пройдуть навчання, згодом може збільшитися, пише Euronews із посиланням на високопоставленого чиновника ЄС. Також формат передбачає можливість розширення масштабів підготовки.

Раніше Заборона розповідала про восьмий пакет санкцій ЄС проти Росії. Обмеження спрямовані на економічне та військове послаблення держави-агресорки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій