'
Читаєте зараз
ЄС суттєво змінить умови для біженців: коротко про глобальну міграційну реформу

ЄС суттєво змінить умови для біженців: коротко про глобальну міграційну реформу

Ilona Kivva
Автор:

Представники країн-членкинь Європейського Союзу та Європарламент досягли остаточної згоди щодо всіх пунктів міграційної реформи. Вона спрямована на стримування нелегальної міграції до держав блоку, пише Deutsche Welle

Реформа включає численні доповнення та посилення чинних правил. Наприклад, так званий скринінг нелегальних мігрантів після прибуття до ЄС, зняття біометричних даних, подання заявок про притулок, правил визначення, яка країна має займатися даними заявками, принципу солідарності між країнами-членами та реагування на кризові ситуації, зокрема випадки використання мігрантів як інструменту тиску на Євросоюз.  

«З угодою ми запроваджуємо нову обов’язкову перевірку на всіх кордонах усіх прибулих. На другому етапі всі ті, хто навряд чи отримає притулок, повинні будуть пройти через обов’язкові прискорені прикордонні процедури зі спрощеними процедурами для швидкого розгляду заяв про надання притулку та ефективної обробки повернень тих, хто не має законних підстав перебувати під захистом Союзу», — заявив віцеголова Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

Після попередньої угоди робота на технічному рівні продовжиться в найближчі тижні, щоб конкретизувати правила. Далі документ передадуть на підтвердження представникам держав-членкинь (Coreper)».

Водночас європейський офіс Amnesty International заявив, що політична угода призведе до збільшення страждань шукачів притулку, біженців і мігрантів на кожному кроці їхньої подорожі.

Amnesty також заявила, що на практиці сьогоднішня угода означатиме:

  • більше людей затримано на європейських кордонах;
  • більше шукачів притулку через нестандартні процедури;
  • обмежена підтримка прикордонних держав ЄС;
  • надзвичайні заходи, які обмежують надання притулку, стають нормою;
  • менш узгоджені відповіді на кордоні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій