'
Читаєте зараз
ЄС та США думають, як і скільки давати грошей Україні

ЄС та США думають, як і скільки давати грошей Україні

Ilona Kivva
Автор:
  • В 2023 році процес фінансування планується автоматизувати.
  • Дефіцит Держбюджету потребує закриття на приблизно $38 мільярдів.
  • Безумовно, залишиться підтримка МВФ.

Європейський Союз та США у 2023 році надавати Україні кошти з розрахунку її щомісячних потреб. Ці плани мають покрити дефіцит видатків воюючої держави й автоматизувати процес виділення грошей.

Заборона розповідає про зміну процесу надання допомоги Україні від союзників.

Допомога ЄС на 2023 рік: €1.5 млрд на місяць

Європейська комісія працює над тим, щоб у 2023 році надавати Україні близько €1.5 млрд бюджетної підтримки на місяць. Способи виділення коштів обговорюють з міністерствами фінансів держав-членів блоку, повідомило Politico з посиланням на джерела. 

«Надання короткотермінової макрофінансової допомоги Україні досі здійснювалося на тимчасовій основі […] Зважаючи на постійну потребу в допомозі, можна розглянути більш структурне рішення для вищого ступеня передбачуваності […], принаймні на наступний рік», — сказав комісар ЄС із питань бюджету Йоганнес Ган.

Євросоюз планує автоматизувати підтримку. Загальна цифра, а також сума грантів чи позик у 2023 році ще обговорюються. 

Читати більше новин в Telegram

США можуть покрити дефіцит: НБУ

США покриватимуть ще близько $1.5 млрд українських видатків на місяць. Проте щомісячний дефіцит бюджету України в 2023 році прогнозується на рівні $3.5 млрд, тому частину коштів необхідно буде покрити за рахунок програми Міжнародного валютного фонду та інших донорів, зазначало Politico.

«Наступний рік буде непростим. $38 млрд – загальна потреба у фінансуванні. Його залучення – це спільна справа для усіх державних органів […] Ще один пріоритет — це стабільна банківська система, яка є запорукою того, що кредитна підтримка української економіки, українських підприємств була, є, і має бути», — сказав новий голова Національного банку України Андрій Пишний.

НБУ буде продовжувати перемовини з міжнародними партнерами для отримання ресурсу, який потрібен Україні для початку програми відновлення територіальних громад та об’єктів інфраструктури.

Раніше Заборона розповідала про Державний бюджет на 2023 рік. Майже половину (45%) доходів держава планує витратити на безпеку та оборону країни в умовах повномасштабної війни.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій