Читаєте зараз
Євро-2024: чому німецьке МЗС викликало посла Туреччини

Євро-2024: чому німецьке МЗС викликало посла Туреччини

Анастасія Могилевець

Міністерство закордонних справ Німеччини в четвер, 4 липня, викликало посла Туреччини через демонстрацію жесту ультраправого угруповання «Сірі вовки» турецьким футболістом Меріхом Деміралом на матчі в рамках Євро-2024 у Лейпцигу. Після свого другого голу у ворота Австрії 2 липня Демірал показав жест, асоційований з організацією, що дотримується ідеології расової переваги, антисемітизму, вірменофобії та ісламізму. Його вчинок змусив Спілку європейських футбольних асоціацій (УЄФА) розпочати розслідування неналежної поведінки та спричинив критику з боку німецьких політиків.

Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер попередила, що використання чемпіонату Європи з футболу як платформи для расизму є абсолютно неприйнятним». У відповідь Туреччина 3 липня викликала німецького посла в Анкарі. Турецьке МЗС назвало реакцію офіційного Берліна ксенофобією.

Сам футболіст пояснив свою поведінку гордістю за те, що він турок. «Те, як я радів, пов’язано з моєю турецькою ідентичністю. Тому я і показав цей жест. Я бачив, що такий самий жест роблять й інші на стадіоні. Тут немає жодного прихованого меседжу», — прокоментував захисник збірної.

Утім, це не єдиний скандал, що трапився під час поєдинку 2 липня. Незадовго до матчу Туреччини та Австрії австрійські фанати влаштували власний демарш. Під час трансляції по швейцарському телебаченню 2 липня було видно, як фанати австрійської збірної в Лейпцигу співають «Німеччина німцям, іноземці — геть» на мелодію L’amour toujour. Поліція Лейпцига проводить розслідування.

Цей расистський заклик став відомим по всій Німеччині після скандального інциденту на острові Зюльт, де велика група молоді під час вечірки співала «Іноземці — геть» і «Німеччина німцям» на мелодію Джіджі Д’Агостіно. Відтоді мали місце численні аналогічні інциденти. Тому ця пісня заборонена на деяких народних гуляннях і на ЧЄ.

Нагадаємо, що Туреччина пройшла в 1/4 фіналу Євро-2024, здолавши австрійців з рахунком 2:1. 6 липня турки зіграють зі збірною Нідерландів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій