Читаєте зараз
Євродепутатку Жданок звинувачують у зв’язках з ФСБ: коротко про гучну справу

Євродепутатку Жданок звинувачують у зв’язках з ФСБ: коротко про гучну справу

Ilona Kivva
Автор:

Європарламент цього тижня розпочав внутрішнє розслідування щодо депутатки від Латвії Тетяни Жданок, пише Politico.

Журналісти-розслідувачі стверджують, що вона два десятки років працює на російські спецслужби. 

Жданок нібито активно листувалася з громадянами Росії та регулярно надсилала їм звіти про свою діяльність. Судячи зі зламаних переписок, депутатка працювала під керівництвом кураторів із П’ятої служби ФСБ щонайменше з 2004 року.

У 2005 вона досить регулярно зустрічалася з тодішнім керівником — співробітником пітерського УФСБ Дмитром Гладеєм. Зустрічі проходили в Європі та Москві, хоча мета та характер їхніх особистих розмов ніколи не згадувалися у листах. З роками Жданок попрацювала ще з декількома представниками спецслужб РФ.

Вона була однією з 13 депутатів Європарламенту, які в березні 2022 року проголосували проти резолюції, що засуджує повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Через це політика виключили з групи Зелених. Зараз вона позаштатний євродепутат.

Тетяна Жданок спростувала всі звинувачення, хоча в коментарі для журналістів The Insider, які проводили розслідування, не заперечувала знайомство з Гладеєм. 

Представники групи Зелених 30 січня оприлюднили заяву, у якій виразили стурбованість звинуваченнями. Вони попросили заборонити євродепутатці працювати в парламенті під час проведення розслідування.

При цьому латвійські депутати переконані, що цей випадок не поодинокий. Вони посилаються на підозріле публічне втручання, результати голосувань і таємну діяльність.

«Група Зелених має нести частину відповідальності за довгострокову співпрацю, фінансову підтримку та обмін інформацією зі Жданок з липня 2004 року до березня 2022 року», — додали в групі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій