Читаєте зараз
Єврокомісія припинила шестирічну штрафну процедуру проти Польщі: чому вживали заходів

Єврокомісія припинила шестирічну штрафну процедуру проти Польщі: чому вживали заходів

Анастасія Могилевець

Європейська комісія вирішила припинити штрафну процедуру проти Польщі щодо порушення верховенства права. У ЄК вважають, що в країні більше немає пов’язаних з цим серйозних ризиків, йдеться у пресрелізі Єврокомісії.

«Польща запровадила низку законодавчих і не законодавчих заходів для розв’язання проблеми незалежності судової системи, визнала верховенство права ЄС і зобовʼязалася виконувати всі рішення Суду Європейського Союзу та Європейського суду з прав людини, що стосуються верховенства права, в тому числі незалежності суддів», — зазначили в Єврокомісії.

Під час засідання Ради з загальних питань 21 травня віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова спілкувалася з міністрами щодо ситуації в Польщі. Вони визнали зусилля, яких доклала країна для вирішення ситуації із верховенством права, тож Комісія вирішила закрити процедуру за статтею 7. Раду та Європейський парламент поінформували про відкликання своєї обґрунтованої пропозиції від 2017 року.

Комісія продовжить моніторинг заходів, а також інших кроків, спрямованих на просування верховенства права в Польщі, зокрема в рамках процесу підготовки Звіту про стан верховенства права.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій