Читаєте зараз
Євросоюз зробив надважливий крок щодо заморожених активів РФ: що ухвалили

Євросоюз зробив надважливий крок щодо заморожених активів РФ: що ухвалили

Ilona Kivva
Автор:

Рада Європейського Союзу 12 лютого ухвалила рішення, яке наближає створення механізму з використання надприбутків заморожених російських активів на території ЄС на користь України.

Так, встановили правила, які визначають правовий статус надприбутків від активів РФ на території об’єднання. Нові міри також зобов’язують зберігати ці кошти на окремих рахунках.

Центральні депозитарії, які володіють активами Центробанку РФ на суму понад €1 млн, повинні окремо обліковувати надзвичайні грошові залишки, що накопичуються внаслідок обмежувальних заходів ЄС. Також вони повинні окремо зберігати відповідні доходи.

Цими прибутками депозитарії розпоряджатись не можуть. Але наглядові органи в кожній країні за зверненням можуть ухвалювати індивідуальні рішення про вивільнення частки доходу.

Внаслідок санкцій проти Росії на території ЄС, Австралії та країн G7 було заморожено близько €260 млрд активів Центробанку РФ. На ЄС припадають понад дві третини суми.

Напередодні країни Групи семи та Союз обговорювали план використання заморожених активів російського Центрального банку як заставу для допомоги у фінансуванні України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій