'
Читаєте зараз
Напад в штаб-квартирі YouTube. Що відомо?

Напад в штаб-квартирі YouTube. Що відомо?

Сергій Сурепін

Напад на працівників YouTube відбувся 3 квітня. Близько 23:00 за київським часом на території ресторанного дворику в штаб-квартирі компанії в Сан-Бруно (передмістя Сан-Франциско) почалася стрілянина. У прилеглих будинках оголосили евакуацію. В результаті нападу було госпіталізовано одного чоловіка (в критичному стані) та двох жінок.

Нападницею виявилася 38-річна Насим Агдам, яка застрелилася після інциденту. Агдам – американка іранського походження, вона вела кілька YouTube-каналів англійською, турецькою та фарсі. Канали були присвячені веганству і захисту тварин. За кілька днів до нападу Агдам пішла з дому, її оголосили в розшук. У вівторок поліція виявила Агдам сплячою в машині недалеко від штаб-квартири YouTube і повідомила сім’ю. Саму Агдам не затримували.

Агдам «ненавиділа» YouTube. Про це журналістам розповів її батько Ісмаїл Агдам. У 2017 році жінка почала скаржитися на те, що у її каналів падають перегляди – в техпідтримці пояснили, що змінили вікову категорію її каналів через непристойні сцени. Політика YouTube, за словами Ісмаїла Агдама, розлютила його доньку, вона почала говорити, що особисто відправиться в компанію. У сім’ї заявили, що не знають, де Агдам могла взяти пістолет.

Поліція також розглядала версію про можливий особистий конфлікт Агдам з одним із працівників YouTube – зокрема, з пораненим чоловіком. Потім було оголошено, що ніяких причин вважати, що Агдам хотіла напасти саме на трьох постраждалих, немає.

Читати більше новин в Telegram

Google пообіцяла підтримку постраждалим і поліції, але поки не прокоментувала мотиви Агдам. У своєму зверненні гендиректор компанії Сундара Пічаї до працівників стверджує, що Google зробить все можливе, щоб допомогти постраждалим та їхнім родинам. Гендиректор YouTube Сьюзен Войчицька також висловила подяку поліції і рятувальникам. Всі канали Агдам на YouTube, а також її Instagram та Facebook заблоковано.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій